رئال تیم بی‌دفاع، اولین زنگ خطر برای آنچلوتی

به گزارش “ورزش سه”، شکست برابر شریف اولین زنگ خطر و هشدار به کارلو آنچلوتی بود. فوتبال، دیشب روی دردناکش را به رئال نشان داد و این شکست غافلگیرکننده، شروع عالی رئال در فصل جدید را کاملا تزیر سوال برد. رئال حالا یک راه بیشتر ندارد؛ بازگشت به جاده پیروزی در سریع ترین شکل ممکن.

 

 

 

 

مربی ایتالیایی همیشه روی یک نکته تاکید دارد:« فوتبال یعنی نتیجه گیری» و سه شنبه شب رئال مادرید او با شکست از شریف تاریخ سازی کرد. برابر تیمی که تنها 4 شوت به دروازه داشت؛ 2 تایش به گل تبدیل شد، یکی را داور مردود اعلام کرد و یکی را هم تیبو کورتوا برگشت داد، مردی که شنبه شب برابر ویارئال نیز رئال را از شکست نجات داده بود.

 

شوک این شکست هنوز باورنکردنی است چرا که رئال از 30 شوت خود تنها یک بار و از روی نقطه پنالتی به گل رسید. رئال شوت از راه دور، نزدیک و هر روشی که تصورش کنید را امتحان کرد تا به گل برسد ولی آتاناسیادیس گلر یونانی شریف، حتی با صورت مانع فروپاشی دروازه اش شد. او 12 سیو داشت و احتمالا بهترین نمایش تمام دوران فوتبالش را به ثبت رساند، نمایشی که دیگر تکرار نخواهد شد. به لطف درخشش او و دیگر هم تیمی ها، شریف تیمی که کسی رویش حساب نمی کرد، حالا با شش امتیاز صدرنشین گروه است!

 

 

 

 

رئال در دو بازی اخیر خود ضعف هایش را عیان کرده است. تنها زدن یک گل در دو بازی، اتفاقی نبود که پس از شروع توفانی فصل، کسی تصورش را داشته باشد. درست است که اتفاق بازی با شریف شاید در طول فصل تکرار نشود ولی عدم تمرکز شاگردان آنچلوتی در دفاع، کاملا نگران کننده است. روی گل اول این عدم تمرکز مشهود بود و روی گل آفساید نیز تکرار شد.

 مشکل رئال نه در مدافعان که در دفاع تیمی است. ادن هازارد مشارکت اندکی در دفاع دارد. کاسیمیرو از ابتدای فصل نشان داده  که هنوز روی فرم گذشته نیست و مدافعان کناری نیز فضای زیادی به بازیکنان حریف می دهند.

هشت بازیکن از رئال نیز با تصمیم کارلتو در پست های غیرتخصصی به میدان رفته اند که آخرینش ادواردو کاماوینگا بود. هنوز به فرلاند مندی هم بازی نرسیده است.

 

 

 

 

وقتی تیمی 30 موقعیت گل ایجاد می کند، یعنی در فاز تهاجمی اطمینان خاطر بزرگی دارد و البته گل کردن این موقعیت ها نیز بحثی متفاوت است. برابر شریف، رئال همه راه های گلزنی را امتحان کرد و تقریبا در همه آنها رد پای وینسیوس دیده می شد ولی بدون یک دفاع منسجم و در شرایطی که شب نیز شب مهاجمان نباشد، رسیدن به پیروزی غیرممکن است.

 

رئال مادرید بار دیگر در بازی با شریف نشان داد که ضعف های آشکاری در دفاع تیمی دارد و این می تواند یک زنگ خطر جدی برای تیم کارلو آنچلوتی باشد.