این داور با ایتالیایی‌ها دشمنی دارد!

به گزارش “ورزش سه”، قضاوت دیشب جونیت چاکر، داور مشهور ترکیه ای در دیدار میلان برابر اتلتیکومادرید انتقاد بسیاری را برانگیخته و هواداران میلان او را عامل اصلی شکست خانگی روسونری معرفی می کنند. اخراج فرانک کسیه در دقیقه 29 و اعلام پنالتی در دقیقه 95 به سود اتلتیکومادرید، از جمله موارد اعتراض میلان به قضاوت جونیت چاکر بوده است.

 

اما تاریخ نشان می دهد این داور ترکیه ای معمولا برای تیم ملی ایتالیا و نمایندگان این کشور بدیمن بوده است. جونیت چاکیر قضاوت 32 بازی با حضور و تیم ملی ایتالیا یا تیم های این کشور را بر عهده داشته که 18 تای آن با شکست ایتالیایی ها به پایان رسیده و قضاوت های او بارها جنجالی بوده است.

 

 

تیم ملی ایتالیا در حالی در تاریخ 10 نوامبر سال 2017 در بازی رفت مرحله نهایی پلی آف جام جهانی 2018 با نتیجه 0-1 مغلوب سوئد شد که بسیاری معتقدند اولا تویونن، بازیکن سوئد باید اخراج می شد. این نتیجه در نهایت باعث شد آتزوری بعد از 58 سال در جام جهانی غایب باشد.

 

در آگوست 2020 و در دیدار ناپولی مقابل بارسلونا در یک هشتم لیگ قهرمانان، چاکر خطای کلمنت لنگلت روی دیه گو دمه را اعلام نکرد تا بارسا به گل رسیده و در نهایت 1-3 پیروز شود. اما در فینال 2015 لیگ قهرمانان در برلین بین یوونتوس و بارسلونا نیز این داور خطای پنالتی دنی آلوس روی پل پوگبا را اعلام نکرد تا بلوگرانا در ادامه بازی به گل دوم رسیده و در نهایت قهرمانی را از آن خود کند.

 

جونیت چاکر، داور ترکیه ای معمولا قضاوت هایی پرحاشیه و جنجالی برای ایتالیایی ها داشته است.