غلبه ایران بر تایلند در شب درخشش بردیا سعادت و توخته

به گزارش “ورزش سه”، دو تیم ایران و تایلند در روز سوم مرحله دوم گروهی به مصاف هم رفتند و این آخرین دیدار تیم ملی والیبال جوانان ایران در مرحله دوم رقابت‌های قهرمانی جهان بود که شاگردان عطایی موفق به شکست تایلند شدند تا به عنوان تیم صدرنشین گروه G به مرحله نیمه‌نهایی مسابقات صعود کند و فردا راهی بلغارستان شود.

 

 تیم ایران که پس از دو باخت پیاپی سه بر دو به بلژیک و آرژانتین شانس کسب سکو را از دست داد با پیروزی بر مراکش، مصر و تایلند کار خود را در این رقابت‌ها برای کسب عنوان نهمی ادامه داد.

 

در بازی مقابل تایلند توخته با کسب 17 امتیاز بهترین عملکرد را داشت و پس از او، سعادت با 16 امتیاز بیشترین امتیازات را برای تیم ایران به دست آورد. ایران در این بازی آمار 47 حمله، 8 دفاع، 9 امتیاز سرویس را برای خود به ثبت رساند.

 

تیم ملی والیبال جوانان ایران با شکست دادن تایلند به عنوان صدرنشین گروه G راهی مرحله نیمه‌نهایی شد تا در این مرحله و در شهر صوفیه بلغارستان به مصاف تیم دوم گروه H برود. ایران قهرمان دور گذشته این رقابت‌ها است ولی در این دوره حذف زود هنگامی را از جدول اصلی برای تکرار عنوان فهرمانی تجربه کرد.

شاگردان عطایی به عنوان سرگروه به مرحله نیمه نهایی 9-16 راه پیدا کردند و برای کسب عنوان نهمی تلاش می‌کنند.