درگذشت پدری که پسر قهرمانش دل‌خوشی از او نداشت

به گزارش ورزش سه، مایک آغاسی که نام اصلی او امانوئل بود، در ایران متولد شد؛ جایی که قبل از مهاجرت به ایالات متحده، حرفه خود را به عنوان بوکسور آغاز کرد. او حتی با تیم ملی ایران در رقابت‌های المپیک 1948 لندن نیز حضور یافت. او به بعد از مهاجرت به آمریکا و قبل از اقامت در لاس وگاس نام خود را به مایک تغییر داد. مایک آغاسی جمعه گذشته در لاس وگاس و در سن 90 سالگی درگذشت.

 

چهره پدر آندره آغاسی اولین بار در سال 2015 مطرح شد. هنگامی که خود این تنیسور سابق در کتاب زندگینامه اش اظهارات قابل توجهی را در رابطه با پدرش مطرح کرد. او نوشته بود: “پدرم بسیار سختگیر بود و رفتارش با کینه همراه بود. من با انتخاب خودم تنیس را شروع نکردم و با تمام وجود از آن متنفر بودم.”

 

 

 

 

از جمله تمرینات سختی که آندره آغاسی مجبور بود آن را انجام دهد به برگرداندن توپ هایی مربوط می‌شد که از دستگاهی به سمت او می آمد؛ دستگاهی که آن را “اژدها’ نامیده بودند. خود آغاسی در کتاب زندگی نامه اش پیرامون این موضوع می نویسد: ” اژدها من را به شکل مرگباری را مورد هدف قرار می داد و توپ با سرعت 180 کیلومتر بر ساعت به سمت من به حرکت در می آمد و صدای غرش آن را متوجه می شدم. من کوچک و درمانده بودم و پدرم این کارها را از روی توجه و احترام انجام نمی داد. او مرا مجبور می‌کرد توپ هایی که مانند هواپیما به سمتم می آمدند را برگردانم. این کار برایم غیر ممکن بود اما مجبور بودم آن را انجام دهم چرا که در غیر این صورت پدرم به من آسیب میزد یا سرم فریاد میکشید.”

 

البته بسیاری معتقد هستند که همین سختگیری ها باعث شد که نهایتاً آندره آغاسی در دنیای تنیس به یکی از بهترین ها تبدیل شود و افتخارات زیادی را به دست بیاورد.

پدر آندره آغاسی، اسطوره دنیای تنیس، در سن 90 سالگی درگذشت.