مسی زیادی بود، ریشه تمام مشکلات بارسلونا

به گزارش “ورزش سه”، به نقل از مارکا، در فوتبال هر کسی آزاد است نظرش را بگوید. انتقاد کند و حتی هر فوق ستاره ای را زیر سوال برد. کافی است به یاد بیاورید که سال گذشته در مورد لیونل مسی و مضرات حضور او در بارسلونا چه می گفتند.

درست است که بسیاری از آن انتقادات و نظرات، از جبهه مخالف بارسا بود ولی این یک واقعیت است که بخشی کوچک از هواداران و حتی اعضای رسمی بارسا نیز با آن هم عقیده بودند.

می گفتند بهتر است هر چه زودتر چرخه ای جدید در بارسا و بدون مسی شروع شود. اینکه بهترین تصمیم، فروش لیونل مسی است و زمانی که فوق ستاره در تابستان 2020 با ارسال بوروفکس تقاضای جدایی داد، بر این هجمه ها بیش از پیش نیز افزوده شد.

 

 

 

 

از نگاه اینها، مهمترین و موثرترین بازیکن تاریخ بارسلونا که تمام برنامه های تهاجمی تیم از کانال او می گذشت، کسی که سالی 40 تا 50 گل را تضمین می کرد و کنارش پاس گل های فراوانی هم می داد، یک بازیکن زیادی در بارسلونا بود. بازیکنی که نمی دوید، خوب دفاع نمی کرد و به مدافعان هم یاری نمی رساند؛ ولی حالا البته که تیم رونالد کومان به بهترین شکل دفاع می کند.

می گفتند لیونل مسی مانع بروز و شکوفایی استعداهای بازیکنان جوان بارسا می شود. اینکه همه در خدمت مسی بودند و باید توپ را به او می رساندند. به عبارت دیگر، مسی بازیکنان اطراف خود را تبدیل به بازیکنانی معمولی می کرد. البته که حالا و در نبود مسی، همه آنها یک قدم رو به جلو برداشته اند و در پست خود جزو بهترین های دنیا هستند. می توانید این را از جوردی آلبا سوال کنید که با مسی بازیکن بهتری بود یا حالا بدون مسی.

 

 

 

 

یک روز قبل از اینکه بارسا در لیسبون به مصاف بنفیکا برود، سه گل دریافت کند و شوتی هم به چارچوب نزند، لیونل مسی دنیا را با گلی که به سیتی زد تکان داد.

اولین گل نابغه آرژانتینی با پیراهن پی اس جی و در پارک دو پرنس. حرکتی کلاسیک از سوی لئو که از میانه زمین شروع شد و پس از یک و دو با کیلیان امباپه، با تمام کنندگی مسی وار و در تخصص خودش، به گل ختم شد.

 

 

 

 

 

برابر سیتی، یکی از بهترین نمایش های مسی در چند سال اخیر را شاهد بودیم. مطمئنا بسیاری از هواداران بارسا در لحظه گل مسی، رویاپردازی کرده و جای کیلیان امباپه، لوئیس سوارز و حتی پدرو رودریگز را گذاشتند. برخی نیز ژاوی و اینیستا را تصور کردند، زمانی که در بهترین بارسلونای تاریخ، چنین پاس هایی به مسی می دادند.

دورانی شاد که زود تمام شد. خیلی وقت ها تا چیزی را در اختیار داریم، قدرش را نمی دانیم و بارسلونا این روزها نبود مسی را بیش از همیشه و با همه وجودش حس می کند.

بسیاری از هواداران بارسا در لحظه گل مسی به سیتی، جای کیلیان امباپه، لوئیس سوارز و حتی پدرو رودریگز را گذاشتند. برخی نیز ژاوی و اینیستا را تصور کردند. دوران بهترین بارسلونای تاریخ.