نامجو مطلق: این جوانها آینده استقلال را خواهند ساخت

به گزارش ورزش سه، مجید نامجو مطلق که علاوه بر بازی در استقلال تجربه مربیگری و سرمربیگری در این تیم را نیز دارد امیدوار است در فصل آینده اتفاقات مثبتی برای تیم محبوبش رخ دهد. وی در خصوص تغییرات در مدیریت باشگاه حرفهای تازه‌ای می‌زند.

آقا مجید که یکی از ستارگان مهم تاریخ باشگاه محسوب می‌شود حرفهایش را از مدیریت پیشین باشگاه آغاز می‌کند و می‌گوید: آن زمان که آقای مددی مدیرعامل بود یک مقدار با کادرفنی اختلاف داشتند. البته من نمی خواهم انتقادی به آقای مددی بکنم بحث من این است که وقتی دارید در یک محیطی کار می کنید اگر تنشی وجود داشته باشد قطعا این مسئله به تیم ضربه می زند و آن طور که باید و شاید کار جلو نمی‌رود. فوتبال ورزشی است که باید رابطه تمام ارکان یک باشگاه در آن خوب باشد یعنی از مدیرعامل گرفته تا بازیکن همه با هم خوب باشند که کار جلو برود و در واقع مشکلی وجود نداشته باشد ولی ما شاهد چنین شرایطی در دوره قبلی نبودیم. به اینکه منشا مشکلات کجا بوده کار ندارم فقط می خواهم بگویم اگر در یک مجموعه همدلی وجود نداشته باشد آنطور که باید کار جلو نمی‌رود.

 وی در خصوص مشکلاتی که در استقلال وجود داشت ادامه داد: ما می دانستیم که اوضاع خوبی در استقلال حاکم نبود. با مصاحبه هایی که بازیکنان انجام می دادند و واکنش هایی که داشتند و همچنین عکس‌العمل‌های مدیریت باشگاه می شد به این پی برد که شرایط نرمال نیست ولی فکر می‌کنم با تغییر مدیریت در حال حاضر شرایط خیلی خوب است.

بازیکن اسبق استقلال در خصوص مدیریت مصطفی آجورلو گفت: آقای آجورلو در اولین اقدامش قرارداد سرمربی را تمدید کرد و این یعنی آرامش، یعنی اینکه مجموعه مدیریتی و کادرفنی خیلی به همدیگر نزدیک هستند. در مدیریت گذشته شاهد چنین مسائلی نبودیم که جلساتی برگزار شود و در واقع درخواست های طرفین بررسی نمی‌شد. آقای آجورلو و تیمش جلساتی راهبردی برگزار کردند و امیدوارم نتایج این جلسات در آینده برای استقلال کاملاً روشن باشد. متاسفانه به دلیل مشکلاتی که برای استقلال پیش آمد هواداران لطمه خوردند.

نامجو مطلق در خصوص حضور گابریل پین روی نیمکت استقلال نظرش را  اینگونه بیان کرد: قطعا مربی که روی  نیمکت تیم ملی ایتالیا نشسته صاحب دانش و توانمند است. من خیلی از این شرایط استقبال می‌کنم و امیدوارم آقای پین کمک زیادی به استقلال کند چون فرهاد مجیدی مربی جوانی است و نیاز به راهنمایی و کمک افراد با تجربه دارد. با توجه به سوابقی که آقای پین دارد مشخص است که قطعا از این تجربه برخوردار است و می‌تواند به آقای مجیدی کمک کند.

پیشکسوت آبی پوشان  در مورد جذب بازیکنان جوان و اینکه استقلال با شکل و شمایل جدیدش می‌تواند به آینده  امیدوار باشد یا خیر گفت: متاسفانه یکی از مشکلات استقلال در چند سال اخیر این است که در فصل نقل و انتقالات بازیکنان خیلی زیادی را از دست می دهد و این برای موفقیت یک باشگاه اصلاً شرایط خوبی نیست و استقلال آن ثبات لازم را نداشته. امسال هم تغییر و تحولات زیاد بوده در حالی که اگر ثبات وجود داشت کار کادرفنی راحت تر می شد و می توانستند هماهنگ تر عمل کنند. تغییرات نیاز به هماهنگی دارد و همه اینها زمان بر است.

وی در همین باره اضافه کرد: دیدار با الهلال اولین بازی خریدهای جدید استقلال بود و من آقای حسین زاده را یک بازیکن فوق العاده دیدم و طبق آن بازی می توانم بگویم که بازیکنان جدید هنوز با تیم هماهنگ نشده اند. در مجموع بازیکنان جوانی که جذب شده اند می توانند آینده باشگاه را بسازند و باید به آن ها فرصت بدهیم و شاید این مسئله به ۲,۳ سال هم طول بکشد تا بازیکن در یک تیم جا بیفتد. عقیده شخصی من این است که هواداران تیم‌هایی همانند استقلال به دنبال موفقیت آنی هستند و انتظار قهرمانی از تیمشان دارند و خیلی صبور نیستند. به همین دلیل من می گویم اگر بازیکنان باتجربه و با اسم و رسم بیشتر به تیم اضافه می شدند شرایط به گونه‌ای پیش می‌رفت که هوادار می خواهد. باز هم می گویم بازیکنان جوان نیاز به زمان دارند که در تیم شان به ستاره تبدیل بشوند و در واقع مشکلات استقلال را حل کنند و آنطور که من دیدم ما خیلی بازیکن اسمی و باتجربه نگرفتیم و بازیکنان جوان به مجموعه استقلال اضافه شدند و باید فرصت را به این جوان‌ها بدهی. ممکن است خیلی از بازیکنان در سال اول حضورشان نتوانند چهره بشوند ولی احتمال دارد آینده باشگاه استقلال را بسازند. اگر هواداران این فرصت را به بازیکنان بدهند به نظر من گزینه های خوبی هستند و در غیر این صورت این بازیکنان نمی توانند در سال اول حضور شان فوق ستاره بشوند.

فرهاد مجیدی مربی جوانی است و نیاز به راهنمایی و کمک افراد با تجربه دارد. با توجه به سوابقی که آقای پین دارد مشخص است که قطعا از این تجربه برخوردار است