چالش سخت یحیی؛ چه کسی مارگا را می‌گیرد؟

به گزارش “ورزش سه”، الهلال عربستان که لیگ قهرمانان 2020 را به دلیل ابتلای تعداد زیادی از اعضای تیمش از دست داده بود، امسال با توپ پر برگشت و علاوه بر اینکه اردوهای آماده سازی فوق العاده‌ای برگزار کرد برای دور حذفی تیمی قدرتمندتر ساخت و ستاره‌هایی با هزینه‌های میلیون دلاری به خدمت گرفت که مجموع قرارداد آنها از جایزه قهرمانی در آسیا هم بالاتر می‌زند!

 

اما شاید یکی از آزاردهنده ترین بازیکنان الهلال عربستان موسی مارگا باشد که چندی پیش در تیم پورتو بازی می‌کرد. مارگا که فصل پیش در لیگ قهرمانان اروپا بازی می‌کرد و در مرحله حذفی این رقابت‌ها به یوونتوس هم گل زده بود، حالا کیلومترها آن طرف‌تر و در قاره کهن در یک چهارم نهایی آسیا مقابل پرسپولیس به میدان خواهد رفت.

 

 

مارگا در بازی‌های اخیر در سیستم 3-3-4 لئوناردو ژاردیم در سمت راست خط حمله الهلال قرار گرفته بود و این به معنای یک چالش سخت برای سمت چپ خط دفاعی پرسپولیس است. گل‌محمدی برای این پست سه گزینه در اختیار دارد.

 

گزینه اول یحیی سعید آقایی است که پس از هفته‌ها نیمکت نشینی در بازی با استقلال تاجیکستان به خط دفاعی پرسپولیس اضافه شد و نمایش خوبی از خود نشان داد. یحیی برای مقابله با مارگا وحید امیری با تجربه را نیز در اختیار دارد که ممکن است با توجه به حساسیت‌های بازی او را دوباره به سمت چپ خط دفاعی برگرداند و یک پست غیرتخصصی را برایش در نظر بگیرد. علی نعمتی تازه وارد نیز دیگر بازیکنی است که قابلیت بازی در این پست را دارد ولی حضور او از ابتدای بازی بعید به نظر می‌رسد و ممکن است با توجه به جریان بازی به عنوان یار تعویضی به میدان رود.

 

 

در نهایت باید دید گل‌محمدی چه تدبیری برای از کار انداختن یکی از گران قیمت ترین بازیکنان لیگ عربستان خواهد اندیشید؛ بازیکنی که سال قبل کنار مهدی طارمی بازی می‌کرد و امسال خط حمله زهرداری را کنار گومیس تشکیل داده است.

یحیی گل‌محمدی برای از کار انداختن ستاره‌های الهلال کار سختی پیش رو دارد و باید مثل یک استاد شطرنج از مهره‌هایش استفاده کند.