آمار شوکه‌کننده لیگ برتر: رونالدو تنبل‌ترین است

به گزارش “ورزش سه”، این فوق ستاره پرتغالی پس از بازگشت به منچستریونایتد ثابت کرده که هنوز به خوبی با شیوه گلزنی در فوتبال انگلیس و با پیراهن این تیم آشنا است. اما به نظر می‌رسد که او تفاوت‌های زیادی با بازیکنی دارد که 12 سال پیش در این لیگ حضور داشت.

هرچند باید به این موضوع نیز توجه کرد که شرایط دنیای فوتبال در سال‌های اخیر تغییر کرده و لیگ برتر انگلیس نیز از این قضیه مستثنی نبوده چرا که حالا دیگر مهاجمان هر تیم در واقع خط اول دفاع محسوب می‌شوند.

اتلتیک امروز آماری منتشر کرده که نشان می‌دهد رونالدو تنها 2.7 پرس در هر 90 دقیقه داشته و همین باعث شده که او از این نظر به بدترین مهاجم در بین تمامی مهاجمان حاضر در لیگ برتر انگلیس تبدیل شود.

 

 

آمار او با اختلاف پایین‌ترین آمار در بین تمامی مهاجمانی است که حداقل 270 دقیقه در این فصل در ترکیب تیم‌های خود به میدان رفته‌اند. برای مثال باید بدانید که دومین مهاجم با پایین‌ترین آمار آلن سن مکسیمین از نیوکاسل است که آمار 5.2 پرس در هر بازی را به ثبت رسانده است.

ویلفرد زاها و نیل موپای نیز در صدر این فهرست قرار دراند که هر کدام میانگین درخشان و خیره‌کننده 20 پرس در هر 90 دقیقه را از خود به ثبت رسانده‌اند. دیه‌گو ژوتا، ستاره لیورپول، نیز با 19.8 و لوکاس مورا با 18.8 در رده‌های بعدی قرار دارند.

با این حال منچستریونایتد از حضور او تاثیر فراوانی گرفته چرا که این بازیکن گل‌های مهمی را در برابر ویارئال،نیوکاسل و وستهام به ثمر رسانده است. اما شاید عدم مشارکت او در پرسینگ به ضرر این تیم تمام شود. اتفاقی که در جریان شکست برابر یانگ بویز به چشم آمد.

بر اساس آمار منتشر شده از رقابت‌های لیگ برتر مشخص شده که کریستیانو رونالدو، ستاره منچستریونایتد، با اخلاف کمترین مشارکت را در پرسینگ دارد.