خطیبی: بی‌صبرانه منتظر موفقیت مهدوی‌کیا هستم

رسول خطیبی بعد از دیدار دوستانه عصر جمعه آلومینیوم اراک مقابل فجرسپاسی در گفت و گو با خبرنگار “ورزش سه” درباره این مسابقه بیان کرد: بازی خوبی بود؛ ما پریروز بازی کرده بودیم. این بازی های دوستانه برای هماهنگی نفرات است. بازیکنان ما خسته هستند. با این حال باید بازی های دوستانه بیشتری انجام بدهیم تا ایرادهایمان را پیدا کنیم. فجرسپاسی خیلی دونده است. فکر می‌کنم هردو مربی به چیزهایی که می‌خواستند در این بازی رسیدند. 

وی درباره تنش های این مسابقه دوستانه تاکید کرد: بالاخره بازی دوستانه برای هماهنگی بین نفرات است و بچه ها تست شوند. نباید اینقدر تنش باشد. طبیعی است. بدنها خسته است و فشار بیشتری به عصب و عضله می‌آید. 

سرمربی آلومینیوم درباره شرایط تیمش در فاصله 3 هفته تا شروع لیگ برتر گفت: ما خیلی کار داریم. هنوز هیچ کار نکردیم که بگویم راضی هستم یا نه. نیاز به زمان داریم. فکر می‌کنم 4 هفته اول لیگ را باید به خوبی رد کنیم تا شرایط مان بهتر شود وهماهنگی لازم را به دست آوریم.

خطیبی در پاسخ به این پرسش که آیا باز هم بازی دوستانه خواهند کرد، گفت: صد درصد بازی دوستانه خواهیم داشت. 

او نظرش درباره قرعه کشی لیگ برتر بیست و یکم را اینطور بیان کرد: قرعه بسیار مهم است. برای من اما فرقی نمی‌کند چون باید با همه تیم ها بازی کنیم.

خطیبی درباره آینده تیمش گفت: الان نمی‌شود درباره آینده ما حرف زد. هدف ما اما این است که در نیمه بالای جدول باشیم. با این حال تیمی که دوست دارم داشته باشم هنوز نشده است.

سرمربی آلومینیوم درباره احتمال جذب گادوین منشا عنوان کرد: ما نام 6 بازیکن در پست مهاجم را به باشگاه ارائه کرده ایم که از این 6 نفر اگر دو نفر را بگیرند برایمان کافی است. منشا هم جزو آن 6 بازیکن است.

خطیبی به وضعیت تیم ملی هم اشاره کرد: تیم ملی تا الان شرایط خیلی خوبی داشته است. اسکوچیچ شانس آورده که این بازیکنان بزرگ را در اختیار دارد. از طرف دیگر هم او قابلیت خودش را نشان داده است. تیم خیلی خوبی دارد. او مربی ای است که نشان داده کار بزرگی انجام داده و من قطعا این تصور را دارم که تیم ملی به جام جهانی صعود می‌کند.

او درباره سرمربیگری مهدوی کیا در تیم ملی امید هم گفت: بسیار منتظر این هستم که مهدی مهدوی‌کیا هم نتایج خوبی با تیم امید بگیرد. ما نسل خیلی خوبی داشتیم. انشاالله مهدی هم نتایج خوبی کسب کند و شرایط طوری باشد که به او کمک می‌کند.

سرمربی تیم آلومینیوم اراک می‌گوید گادوین منشا یکی از گزینه های او برای تقویت خط حمله تیمش است.