لحظه به لحظه با آزادکاران ایرانی در نبرد جهانی

به گزارش “ورزش سه”، دو ماه بعد از المپیک توکیو، حالا نگاه همه کشتی دوستان در سراسر جهان به شهر اسلوی نروژ است؛ جایی که ستاره کشتی جهان برای کسب مدال جهانی گرد هم آمدند. 

در روز نخست مسابقات جهانی کشتی آزاد، رقابت های 4 وزن 61، 74، 86 و 125 کیلوگرم برگزار می شود؛ اوزانی که رحمان عموزاد، یونس امامی، حسن یزدانی و امیرحسین زارع امیدهای کشتی ایران برای کسب مدال به شمار می روند.

رحمان عموزاد و امیرحسین زارع اولین تجربه مسابقات جهانی خود را در رده بزرگسالان پشت سر می گذارند، اما یونس امامی و حسن یزدانی قبلا سابقه کسب مدال در این رقابت ها را دارند. 

در ادامه اتفاقات روز نخست مسابقات جهانی کشتی را لحظه به لحظه مشاهده می کنید:

 

61 کیلوگرم: 
*در وزن 61 کیلوگرم رحمان عموزاد در کشتی نخست با گمزاتگادزی هالیدوف از مجارستان مبارزه می کند و در صورت پیروزی بر این حریف در دور دوم به مصاف برنده کشتی میان توشیهیرو هاسگاوا از ژاپن و نیکو مگرلی از آلمان می رود. در این وزن 25 نفر حضور دارند.

 

74 کیلوگرم:
*در وزن 74 کیلوگرم یونس امامی در دور اول با بایامبادورج انخبایار از مغولستان کشتی می گیرد و در صورت گذر از این حریف در دور دوم به مصاف نورکجا کایپانوف از قزاقستان می رود. در این وزن 29 نفر حضور دارند.

 

86 کیلوگرم:
*در وزن 86 کیلوگرم حسن یزدانی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم به مصاف برنده مبارزه میان سباستین جزیرزانسکی از لهستان و عظمت دولت بیکوف از قزاقستان می رود. دیوید تیلور آمریکایی در بالای جدول حضور دارد و تا فینال به یزدانی برخورد نخواهد کرد. در این وزن 25 نفر حضور دارند.

 

125 کیلوگرم:
*در وزن 125 کیلوگرم امیرحسین زارع پس از استراحت در دور اول در دور دوم به مصاف خرامیانکوف از بلاروس می رود و در صورت پیروزی بر این حریف در دور سوم با برنده کشتی میان دسی از کانادا و گویازدوفسکی از آمریکا مبارزه می کند. در این وزن 19 نفر حضور دارند. طاها آکگول قهرمان جهان و المپیک از ترکیه در گروه زارع حضور دارد و تا مرحله نیمه نهایی به وی برخورد نخواهد کرد.

حسن یزدانی، رحمان عموزاد، یونس امامی و امیرحسین زارع 4 نماینده ایران در روز اول مسابقات جهانی کشتی هستند.