جشن دبل هت‌تریک پرسپولیس در حافظیه؟ (گزارش)

به گزارش “ورزش سه”، قرعه کشی لیگ برتر در حالی انجام شد که پرسپولیس نیز حریفانش را شناخت و حالا یحیی گل‌محمدی فرصت این را دارد تا علاوه بر رقابت‌های آسیایی، برای لیگ بیست و یکم نیز برنامه‌ریزی جدی‌تری را بر اساس برنامه تیمش انجام دهد.

 

پرسپولیس این فصل نیز مانند لیگ بیستم در خارج از خانه فصل را به اتمام خواهد رساند و نکته جالب این است که در شروع لیگ نیز میهمان فولاد خوزستان خواهد بود. سخت‌ترین مقطع پرسپولیسی‌ها بین هفته یازدهم تا سیزدهم است که باید در مقابل ذوب آهن، سپاهان و تراکتور قرار بگیرند.

 

قرمزهای پایتخت در هفته هشتم شهرآورد پایتخت را برگزار خواهند کرد و این مطابق همان برنامه فصل گذشته پرسپولیس است که در این هفته به مصاف استقلال رفت.

 

* باتوجه به احتمال زیاد تعویق بازی هفته اول تیم پرسپولیس، شاگردان یحیی گل‌محمدی لیگ را در دیدار با نساجی استارت خواهند زد.

 

* سختترین بازی پرسپولیس در شروع کار مقابل گل گهر پرستاره امیر قلعه نویی خواهد بود. تیمی که قرمزها را در بازی دوستانه شکست داد و هفته چهارم باید به تهران بیاید.

 

* پرسپولیس از هفته ششم تا دهم، پنج بازی متوالی را در تهران برگزار خواهد کرد: نفت آبادان، نفت مسجدسلیمان، استقلال، هوادار و پیکان. این فرصت بسیار خوبی است تا اگر پرسپولیس به فینال رفت، پس از آن بتواند اوج گیری داشته باشد.

 

* پنج بازی پایانی سرخپوشان پایتخت دشواری‌های خاص خود را دارد. آنها مثل فصل گذشته باید دو بازی متوالی با نمایندگان اصفهان انجام دهند و سپس به مصاف تراکتور بروند؛ تیمی که احتمالا در هفته بیست و هشتم با هوادارانش از قرمزها میزبانی خواهد کرد. دو بازی پایانی هم برابر شهرخودرو و فجر سپاسی خواهد بود؛ تیمهایی که شاید برای بقا تلاش کنند.

 

* پرسپولیس مثل فصل گذشته لیگ را خارج از خانه به اتمام خواهد رساند اما پرسپولیس یک بار سابقه قهرمانی مقابل فجرسپاسی در لیگ اول حرفه‌ای را دارد. آنها همچنین در لیگ شانزدهم (تبریز)، لیگ هفدهم (مشهد)، لیگ هجدهم (جم)، لیگ نوزدهم (مسجدسلیمان) و لیگ بیستم (شهرقدس) خارج از خانه قهرمانی را قطعی کردند.

 

هفته ۱: فولاد – پرسپولیس 
هفته ۲: پرسپولیس – نساجی
هفته ۳: آلومینیوم – پرسپولیس 
هفته ۴: پرسپولیس – گل گهر 
هفته ۵: مس رفسنجان – پرسپولیس 
هفته ۶: پرسپولیس – نفت آبادان 
هفته ۷: پرسپولیس – نفت مسجدسلیمان 
هفته ۸: استقلال – پرسپولیس 
هفته ۹: پرسپولیس – هوادار
هفته ۱۰: پیکان – پرسپولیس 
هفته ۱۱: پرسپولیس – ذوب آهن 
هفته ۱۲: سپاهان – پرسپولیس 
هفته ۱۳: پرسپولیس – تراکتور
هفته ۱۴: شهرخودرو – پرسپولیس
هفته ۱۵: پرسپولیس – فجر سپاسی

مدافع عنوان قهرمانی لیگ برتر، فصل را در فولاد آره‌نا آغاز خواهد کرد و در مقابل تیم تازه لیگ برتری شده فجرسپاسی به اتمام خواهد رساند.