بانوانِ تماشاگر و VAR در بازی‌های تیم ملی

به گزارش “ورزش سه”، حسن کامرانی‌فر در حاشیه مراسم قرعه‌کشی فصل جدید لیگ برتر در خصوص مدت زمان کمی که تا پایان مهلت قانونی سرپرستی دبیرکلی او در فدراسیون باقی مانده است، ابراز کرد: با توجه به اینکه باید اساسنامه به تایید برسد و یک بند آن مانده، در این باره جلسه‌ای برگزار کردیم.

 

او ادامه داد: ان‌شاءالله پس از دو بازی مهم تیم ملی در مرحله مقدماتی جام جهانی، تشکیل مجمع خواهیم داد و تا پایان سال میلادی موظف هستیم اساسنامه را تأیید کرده و تاییدیه فیفا ر ا بگیریم، اما در حال حاضر یکی از بند‌های اساسنامه نیاز به تأییدیه آنها دارد. دوستانی در وزارت ورزش و دیگر قسمت‌ها تلاش می‌کنند تا مسئله اساسنامه حل شود و مجمع را تشکیل دهیم.

 

 سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال در خصوص نظر ایران در خصوص برگزاری دو سال یک‌بار جام جهانی فوتبال عنوان کرد: این موضوع یک بحث کارشناسی بود. نه تنها ایران، خیلی از کشورها دوست دارند که جام جهانی بیشتر انجام شود. منافع جام جهانی برای فوتبال است که بازیکنان بیشتری در آن حضور پیدا می‌کنند و در بحث تبلیغات و اسپانسری هم به سود فوتبال خواهد بود و به توسعه آن کمک می‌کند.

 

کامرانی‌فر در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا تعداد بانوانی که برای بازی ایران و کره در ورزشگاه آزادی حضور پیدا خواهند کرد، مشخص شده یا نه، تاکید کرد: هنوز مشخص نشده، اما فدراسیون فوتبال در این باره تلاش می‌کند تا شرایط حضور تماشاگران را به‌صورت مشترک(هم آقایان و هم خانم‌ها) نهایی کند، اما هنوز قطعیت پیدا نکرده است ولی طی روزهای آینده این موضوع قطعی می‌شود. جلسات زیادی داریم تا بتوانیم حضور تماشاگران را در بازی‌های تیم ملی به‌ویژه این دو بازی پیش رو فراهم کند و امیدواریم این اتفاق رخ دهد.

 

او پیرامون موضوع تجهیز ورزشگاه آزادی به کمک داور ویدئویی و فعالیت آن به‌صورت آنلاین یا آفلاین ابراز کرد: مسئله مهم این بود که فدراسیون فوتبال تلاش کرد VAR را وارد ایران کند و این قدم اول بود. یکی از شرایط میزبانی برای مسابقات ملی بحث VAR بود که ما این تجهیزات و سیستم را آوردیم و به فیفا و AFC اعلام کردیم این سیستم را داریم.

 

کامرانی‌فر اضافه کرد: طی روزهای آینده نماینده شرکت مورد نظر به تهران می‌آید و تجهیزات کامل خواهد آمد تا استادیوم آزادی تجهیز شود. پس از آن به فیفا و AFC نامه خواهیم زد که بدانیم بازی را با VAR آنلاین برگزار کنیم یا آفلاین. آنچه مهم است، فدراسیون فوتبال و آقای عزیزی‌خادم خیلی تلاش کردند تا سیستم VAR را به ایران بیاوریم. حتی اگر آفلاین باشد، نیاز به این سیستم داشتیم که داوران را آماده کنیم و این مسئله ورود VAR به لیگ برتر را تسریع خواهد کرد. ضمنا درباره مسئله آنلاین یا آفلاین بودن هم منتظر تصمیم فیفا هستیم.

 

سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال درباره شرایط حضور تماشاگران در ورزشگاه‌ها برای مسابقات لیگ گفت: حضور تماشاگران به فوتبال نشاط می‌دهد و اینکه با حضور تماشاگران در ورزشگاه سلامت جامعه‌مان را در مقابله با کرونا به جهان اعلام کنیم. در این خصوص سازمان لیگ هم در حال برنامه‌ریزی با قسمت‌هایی است که در این خصوص صاحب‌نظر هستند و در تلاش هستیم این کار انجام شود.

سرپرست دبیر کلی فدراسیون فوتبال راجع به آخرین فعالیت‌شان درباره میزبانی از مسابقات ملی توضیحاتی ارائه داد.