چلسی 3 – 1 ساوتهمپتون؛ فرار از بحران زیر باران

شبه گزارش “ورزش سه”، چلسی که در یک هفته گذشته دو شکست برابر منچسترسیتی و یوونتوس را تجربه کرده بود، در دقایق پایانی از بحران گریخت و موفق شد در نهایت 1-3 از سد ساوتهمپتون عبور کند.

 

چلسی بازی را بهتر آغاز کرد و در همان اوایل بازی و روی ارسال زمینی سزار آسپلیکوئتا فرصت داشت گل اول را به ثمر برساند، اما ضربه تیمو ورنر راهی به دروازه ساوتهمپتون نیافت.

 

 

اما در دقیقه 16 چلسی به گل اول دست یافت. ارسال لوفتوس چک از سمت راست از خیل بازیکنان در محوطه گذشت و در دهانه دروازه این چالوبا بود که با جایگیری خوب و ضربه سر شیرجه ای خود دروازه حریف را باز کرد.

 

ساوتهمپتون در صدد جبران برآمده و خیلی زود فرصت داشت توسط جیمز وارد پراوس به گل برسد، اما ضربه والی و زمینی این بازیکن با اختلاف کمی از کنار دروازه ادوارد مندی به بیرون رفت.

 

در دقیقه 26 چلسی باز هم فرصت خوبی برای گلزنی داشت و متئو کواچیچ در شرایطی دشوار در موقعیتی تک به تک می توانست زننده گل دوم لقب بگیرد، اما مک کارتی موفق شد جلوی باز شدن دروازه ساوتهمپتون را بگیرد.

 

در اواخر نیمه اول واکر پیترس با حرکت از سمت چپ و گذر از سد مدافعان چلسی فرصت خوبی برای زدن گل تساوی تیمش فراهم کرد، اما ضربه سر والکات دقیق نبود و راهی به دروازه چلسی پیدا نکرد تا در نهایت نیمه اول با همان برتری 0-1 آبی های لندن به اتمام برسد.

 

 

 

در دقایق ابتدایی نیمه دوم اتفاق خاصی رخ نداد و در دقیقه 58 این ساوتهمپتون بود که با متوقف شدن لیوارمنتو توسط بن چیلول صاحب یک ضربه پنالتی شد. وارد پراوس پشت توپ قرار گرفته و با فریب دادن مندی موفق به گلزنی شد.

 

دقایقی بعد و با پاس پشت پا و تماشایی روملو لوکاکو بود که تیمو ورنر با نفوذ به محوطه جریمه در موقعیت تک به تک قرار گرفت، اما ضربه او را مک کارتی با واکنشی خیره کننده برگشت داد و این فرصت از دسست رفت.

 

در دقیقه 77 وارد پرواس با خطای خشن روی جورجینیو و بعد از بازبینی صحنه مستقیما اخراج شد. در دقیقه 82 و روی پاس بن چیلول بود که میسون مونت در گوشه محوطه جریمه ساوتهمپتون اقدام به ضربه زدن کرد، اما باز هم مک کارتی واکنش نشان داد.

 

اما در دقیقه 85 چلسی به گل دوم دست یافت. آسپلیکوئتا با گذر از سد واکر پیترز توپ را به شش قدم ساوتهمپتون ارسال کرد تا تیمو ورنر بالاخره دروازه حریف را باز کند.  اما در دقیقه 89 چلسی به گل سوم رسید. ابتدا ضربه لوکاکو را مک کارتی مهار کرد و در ریباند ضربه آسپلیکوئتا به دیرک برخورد کرد، اما در نهایت ضربه چیلول از سمت چپ محوطه وارد دروازه شد تا در نهایت چلسی در این دیدار 1-3 به پیروزی دست یابد.

چلسی با درخشش در دقایق پایانی زیر باران شدید موفق شد با نتیجه 1-3 ساوتهمپتون را مغلوب کند.