زارع-پتریاشویلی در فینال؛ وقت انتقام فرا رسید

به گزارش “ورزش سه”، در 4 وزن اول می توان امیرحسین زارع را ستاره کشتی ایران دانست. این پسر 20 ساله آملی که دو ماه قبل برنز المپیک را از آن خود کرد، با اینکه با قرعه سختی برخورد کرده بود، حتی بدون اینکه یک امتیاز هم به حریفانش بدهد، برای اولین بار به فینال مسابقات جهانی صعود کرد.  

این پدیده کشتی ایران در وزن 125 کیلوگرم ابتدا به مصاف دزیانیس خرامیانکوف از بلاروس رفت و 6 بر صفر او را مغلوب کرد.

با اینکه پیش بینی می شد مبارزه دوم زارع سخت تر باشد؛ او توانست با نتیجه 10 بر صفر نیکولاس گویازدوفسکی دارنده مدال برنز جهان از آمریکا را از پیش رو بردارد و راهی مرحله نیمه نهایی شود. 

 

شاهکار امیرحسین در این مرحله بود که برابر طاها آکگول قهرمان المپیک و جهان از ترکیه قرار گرفت. او با همان سبک هجومی کشتی گرفت و داوران را مجبور کرد که دو بار به کشتی گیر ترکیه ای اخطار بدهند و دو امتیاز به او برسد.

حملات بی هدف طاها آکگول در لحظات پایانی هم با عکس العمل خوب زارع همراه شد تا او دو امتیاز را با خاک کردن حریفش بگیرد و 4 بر صفر برنده مبارزه شود. 

امیرحسین زارع در اولین تجربه جهانی خود فردا شب باید در فینال مسابقات به مصاف گنو پتریاشویلی دارنده مدال های طلای جهان و نقره المپیک از گرجستان برود. زارع دو ماه قبل در نیمه نهایی المپیک توکیو مقابل این کشتی گیر شکست خورد و حالا وقت انتقام فرا رسیده است.

امیرحسین زارع با یک کشتی هوشمندانه توانست قهرمان المپیک ریو را شکست داده و به فینال سنگین وزن برسد.