دو تکل و کارت قرمز جنجالی طارمی (عکس)

به گزارش “ورزش سه”، در حالی که دیدار تیم های پورتو- پاسوس فریرا با نتیجه ۲ بر یک به سود پورتو در حال اتمام بود، چند اتفاق متوالی پشت سر هم و تصمیم سختگیرانه داور ستاره ایرانی پورتو را به بیرون از زمین هدایت کرد؛ در حالی که اعتراض شدیدی علیه این تصمیم داور از سوی نیمکت پورتو متوجه قاضی میدان شد.

مهدی طارمی که پیش از این مسابقه یک کارت زرد در لیگ برتر پرتغال گرفته بود، در دقیقه ۱۶ بخاطر یک بی‌احتیاطی در میانه زمین برای دادن پاس در عمق و ایجاد موقعیت، در زمان زدن تکل برخوردی با پای ماراکاس، مدافع میانی حریف داشت که داور در این صحنه از کارت زرد خود استفاده کرد.

ستاره ایرانی پورتو که در دقیقه ۳۲ قصد فرار سریع به سمت محوطه جریمه و تک به تک شدن با دروازه‌بان حریف را داشت، با یک تکل بلند توسط مدافع پاسوس فریرا نتوانست به حرکت خود ادامه بدهد و قبل از ورود به ۱۸ قدم سرنگون شد تا یک موقعیت خوب گلزنی برای این مهاجم شکل نگیرد.

 

 

ویتورینو آنتونس، مدافع چپ فریرا که پس از اخراج طارمی با او درگیری لفظی پیدا کرده بود، در نیمه اول به این شکل روی ستاره ایرانی تکل رفت که داور در آن صحنه از کارت زرد خود استفاده کرد

 

طارمی که در طول مسابقه با همان استایل همیشگی در حال رقص پا در اطراف محوطه جریمه پاسوس و ایجاد فرصتی برای ضربه نهایی بود، برای این موضوع تا دقیقه ۴+۹۰ صبر کرد؛ ثانیه‌هایی قبل از اینکه داور بخواهد سوت پایان این بازی دشوار را به صدا در بیاورد.

 

طارمی که در دقیقه ۴+۹۰ در لحظه نفوذ به محوطه جریمه به دلیل سُر خوردن بازیکن هم‌دسته از پاس عرضی وی برای گلزنی محروم شده بود، این بار روی یک توپ برگشتی پس از کاشته دروازه‌بان حریف، آهنگ دروازه این تیم را کرد و در برخورد با ماراکاس، مدافع حریف نقش بر زمین شد، اما در شرایطی که تماشاچیان ورزشگاه دراگائو به دنبال اعلام ضربه پنالتی و احتمالا گلزنی طارمی و پایان طلسم او مقابل این تیم پرتغالی بودند، داور دوان دوان خود را به صحنه رساند و با دادن کارت زرد دوم، مهاجم ایرانی پورتو را اخراج کرد. صحنه‌ای که با اعتراض شدید طارمی و درخواست او برای VAR همراه بود.

 

 

 

طارمی در بدو ورود به محوطه جریمه فریرا و در حالی که مدافع حریف ایستاده بود، پای راست خود را به ران پای چپ ماراکاس زد تا یک پنالتی بگیرد، اما داور این برخورد را پنالتی تشخیص نداد و کارت زرد دوم را به مهاجم ایرانی نشان داد

 

 

 

زمانی که سوت داور به صدا درآمد، مهدی طارمی منتظر بود تا خطای پنالتی اعلام شد ولی دست داور به سمت زمین پورتو نشانه رفت تا مشخص شود تمارض این بازیکن ایرانی تشخیص داده شده و او به دلیل تکرار این کار کارت زرد دوم را هم دریافت کرد

 

اما در حالی که داور در حال توضیح به بازیکنان درباره این صحنه بود، آنتونس دیگر مدافع پاسوس به سمت طارمی رفت و حرفی به او زد که موجب عصبانیت شدید این مهاجم بوشهری شد تا او با جمله‌ای تند بازیکن حریف را مورد خطاب قرار بدهد و این موضوع تنش جدیدی به وجود بیاورد.

 

 

 

برخلاف همیشه که طارمی با مدافعان وسط رقابت داشت، امشب آنتونس که در سمت چپ خط دفاعی فریرا بود، روی اعصاب طارمی راه رفت و پس از اینکه یک خطای خطرناک در نیمه اول روی پای او داشت، در لحظه اخراج مهاجم ایرانی هم با او درگیری لفظی پیدا کرد که با دخالت بازیکنان بحث آنها جدی نشد

 

 

 

سرخیو کونسیسائو، سرمربی پورتو با عصبانیت به سمت داور چهارم رفت و نسبت به این تصمیم از او انتقاد کرد؛ طارمی هم که عصبانی شده بود با وجود درخواست په په برای رفتن به سمت داور و عذرخواهی، حرف او را نپذیرفت و با طمانینه، راه خروج از زمین را در پیش گرفت. او حتی به داور چهارم هم اعتراض کرد، اما در شرایطی که قصد خروج از زمین را داشت، با فریاد کُنسیسائو به سمت نیمکت برگشت و با سوت پایان مسابقه در آغوش سرمربی و بازیکنان هم‌تیمی سعی کرد این اتفاق را پشت سر بگذارد.

 

لحظه اخراج طارمی در دقایق پایانی

 

آنطور که از تصاویر تلویزیونی به نظر می رسید، کونسیسائو از طارمی خواست با فراموش کردن این صحنه از داور عذر بخواهد؛ اگرچه با قطع تصاویر تلویزیونی مشخص نشد آیا این اتفاق رخ داده یا نه، اما در شرایطی که بازیکنان پاسوس هم به اعلام پایان بازی توسط داور معترض بودند، طارمی و سرمربی پورتو منتظر بودند تا داور در زمان خروج از میدان، حضور آنها را بپذیرد.

 

با توجه به اینکه پورتو در مسابقه آینده طارمی را به همراه نخواهد داشت، احتمالا این حرکت کُنسیسائو برای جلوگیری از محرومیت احتمالی مهاجم ایرانی تیمش بود که شاید نباید به آن شکل آنی عصبانی می شد.

 

نکته عجیب درباره تیم پاسوس این است که ازجمله باشگاه های پرتغالی است که طارمی موفق نشده به آن گل بزند؛ اگرچه در دو فصل گذشته چهار بار مقابل این تیم به میدان رفته است.

 

طارمی در فصل گذشته نیز در دیدار مقابل بنفیکا روی یک خطا از زمین اخراج شده بود، اما این بار داور زمین خوردن او را دایو تشخیص داد و بدون آنکه به VAR برود، اقدام به جریمه وی کرد. این در حالی است که به نظر و در صحنه های آهسته تلویزیونی حرکت مدافع پاسوس روی طارمی خطا به نظر نمی رسید، اما مهدی تا لحظه آخر اصرار داشت که بازیکن حریف پای تکیه گاه او را با نوک پا زده و این بازیکن را سرنگون کرده است. البته دایوهای طارمی آنقدر طبیعی است که به سختی می شود نظر مخالفی درباره آن داشت.

 

با اخراج لحظه آخری طارمی، او باید پس از ریکاوری با پروازی نسبتا طولانی خود را به دبی برساند و در آنجا با دیگر بازیکنان ملی پوش تمرین خود با تیم ملی ایران را آغاز کند؛ ایران دو بازی حساس و دشوار در رقابت های انتخابی جام جهانی مقابل امارات و کره جنوبی دارد و مثل همیشه یک طارمی بشاش و سرحال کارگشای تیم ملی خواهد بود.

بی‌تابی مهدی طارمی برای گلزنی مقابل پاسوس فریرا منجر به اخراج جنجالی او از این مسابقه خانگی پورتو شد.