سروی: عملکرد کمرانی قابل دفاع است

به گزارش “ورزش سه” و به نقل از تسنیم، زهرا سروی در خصوص ابقای مهرو کمرانی در سمت سرمربی تیم ملی تکواندو بانوان اظهار داشت:  بعد از برگزاری چند جلسه در نهایت تجمیع نظرات اعضای کمیته فنی فدراسیون تکواندو منتهی به ادامه فعالیت تیم ملی با مهرو کمرانی تا پایان سال 1400 شد. عملکرد کمرانی در رویدادهایی که به عنوان سرمربی تیم ملی حضور داشت، قابل دفاع است و اعضای کمیته فنی با شنیدن تمامی نظرات به ابقای او رأی داد. 

 

وی افزود: کمرانی در آخرین دوره مسابقات قهرمانی آسیا برای اولین بار همراه تیم ملی موفق به کسب  نایب قهرمانی آسیا شد و عنوان بهترین مربی قاره را کسب کرد. در المپیک نیز تنها یک نماینده داشتیم و همه شاهد بودند بار روانی باعث شد ورزشکار ما نتواند عملکرد خود را به نحو احسن به نمایش بگذارد. این نشان می‌دهد که روند رو به رشد بانوان همچنان ادامه دارد. در مجموع تصمیم کمیته فنی برای ابقای کمرانی در این مقطع تصمیم بسیار ارزشمندی بود و امیدوارم در ادامه راه با استفاده از پتانسیل‌های بخش بانوان انتظارات جامعه تکواندو را برآورده کنیم. با وجود پتانسیلی که در بانوان وجود دارد اطمینان می‌دهیم که شاهد کسب مدال در تکواندو بانوان خواهیم بود.

 

نایب رئیس بانوان فدراسیون تکواندو در مورد انتخاب مریم درستی عنوان کرد: درستی رزومه بسیار پرباری دارد. او در آخرین دوره مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان و آسیا با درخشش قابل توجهی عنوان قهرمانی آسیا و جهان را همراه دختران ایران کسب کرد. به دنبال کادرسازی برای تمامی تیم‌های ملی در رده‌های سنی مختلف هستیم. زمانی که توفیق حضور در مجموعه فدراسیون تکواندو را پیدا کردم تنها دو، سه گزینه برای هدایت تیم‌های ملی بود، اما در حال حاضر با اطمینان می‌گویم بیش از 20 گزینه برای هدایت تیم‌های ملی وجود دارد.

 

 

سروی در  خصوص اضافه شدن مربی دیگر به کادرفنی تیم ملی گفت:  نگاه کمیته فنی این است که باز هم به مربیان بیشتری فرصت داده شود و به احتمال زیاد یک مربی دیگر به کادر اعلام شده اضافه خواهد شد. 

 

نایب رئیس بانوان فدراسیون تکواندو در پاسخ به این سوال که ابقای کمرانی با نظر او انجام شده است، گفت: اعضای کمیته فنی به نظر من احترام گذاشتند، اما  تنها یک رأی در کمیته فنی داشتم. بررسی این موضوع با حساسیت ارزشمند اعضا دنبال شد. دو جلسه کمیته فنی به این موضوع پرداخته شد و نقاط ضعف و قوت مورد ارزیابی قرار گرفت و در نهایت این تصمم گرفته شد. تک‌تک اعضای کمیته فنی اساتید بنده و کارشناسانی هستند که در این جایگاه، صاحب نظر بوده و رأی دارند. 

 

وی در خصوص ضعف عدم اعزام تیم ملی به تورنمنت‌ها و اردوهای مشترک گفت: هدف فدراسیون این است که در بخش بانوان نیز همراه و همپای آقایان برای کشورمان افتخارآفرینی کنیم. این مستلزم برنامه‌ریزی جدی‌تر در این حوزه است. در سالیان اخیر نداشتن رنکینگ باعث شده همواره  دختران ما در رویدادهای رسمی اولین مسابقات خود را با نفر نخست رنکینگ و قهرمانان جهان انجام دهند و این دیدارها حکم فینال را برای آنها داشته باشد.

 

سروی تاکید کرد: باید به سمت و سویی حرکت کنیم که به دنبال جمع کردن رنکینگ برای دختران کشورمان باشیم و این مستلزم حضور در مسابقات متعدد خواهد بود تا وارد چرخه گرندپری شویم. امیدوارم با برنامه‌هایی که در کمیته فنی مصوب می‌شود ما هم بتوانیم حرف بیشتر برای گفتن داشته باشیم. 

 

نایب رئیس بانوان فدراسیون تکواندو با اشاره به دور جدید فعالیت‌های تیم ملی با حضور در تورنمنت آزاد آسیا و جام فجر ایران، گفت: قرار است با توجه به اینکه هر کدام از این رویدادها 10 امتیاز در رنکینک فدراسیون جهانی دارد،  تیمی در قالب تیم ملی در مسابقات جام فجر و کاپ آزاد آسیا حضور داشته باشد.

نایب رئیس فدراسیون تکواندو گفت: عملکرد مهرو کمرانی در رویدادهایی که حضور داشته قابل دفاع است و کمیته فنی با تجمیع نظرات رأی به ابقای او داد.