دستمزد داوران در دور برگشت؛ فعلا صبر کنید

به گزارش “ورزش سه”، دستمزد داوران در دور رفت فصل گذشته پرداخت شده است اما دستمزد دور برگشت آنها باقی مانده است و در حالی که به فصل جدید بازی ها نزدیک می شویم هنوز دستمزد معوقه به آنها پرداخت نشده است. این در حالی است که فدراسیون فوتبال مصوب کرده است داوران در فصل جدید دستمزد چهار برابری به نسبت فصل گذشته دریافت کنند. 

 

فصل گذشته داور وسط بابت هر سوت در بازی لیگ برتر دستمزد 1 میلیون و 200 هزار تومانی دریافت می کرده که قرار است این دستمزد در فصل جدید به 4 میلیون 800 هزار تومان افزایش پیدا کند. در حالی که دستمزد فصل گذشته معوق شده و هنوز به طور کامل پرداخت نشده است مشخص نیست آیا فدراسیون فوتبال در فصل جدید با توجه به افزایش 400 درصدی توان پرداخت دستمزد داوران را خواهد داشت یا خیر. دستمزد داوران سال های سال بود که ثابت مانده بود اما به تازگی همان طور که اشاره شد مصوب شد که چهار برابر افزایش پیدا کند. 

 

فصل جدید مسابقات لیگ برتر از 27 مهر آغاز می شود و فدراسیون فوتبال 110 داور را به نشست دانش افزایی پیش از فصل دعوت کرده است. این بدین معنی است در فصل جدید بیش از 35 تیم داوری قضاوت بازی ها را برعهده خواهند گرفت. تعداد داوران لیگ برتری به نسبت فصل گذشته کاهش پیدا کرده است اما باز هم نسبت به استاندارد جهانی بالاتر است. 42 داور وسط و 68 کمک داور برای لیگ برتری که هر هفته شاهد 8 بازی خواهیم بود. 

 

ما دستمزد داوران در دور برگشت فصل گذشته چه زمانی به آنها پرداخت خواهد شد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت فعلا صبر کنید.

در حالی داوران امروز مهیای شرکت در کلاس دانش افزایی پیش فصل می شوند که هنوز دستمزد دور برگشت فصل گذشته آنها باقی مانده است.