کاراته وان مسکو؛ پورشیب به مدال برنز نرسید

به گزارش “ورزش سه” از تسنیم،  روز پایانی رقابت‌های لیگ جهانی کاراته وان روسیه از صبح امروز (یکشنبه- 11 مهر ماه) در مسکو در حالی برگزاری است و ذبیح‌الله پورشیب تنها نماینده کاراته ایران در این مسابقات با شکست مقابل نماینده بلاروس از دستیابی به مدال برنز بازماند.

 

پورشیب  در دیدار رده‌بندی وزن 84- کیلوگرم، با نتیجه 4 بر 2 مغلوب آنتوان عیساکوف از بلاروس شد تا از رسیدن به مدال برنز بازماند.

کاپیتان تیم ملی روز گذشته برای حضور در دیدار رده‌بندی، ابتدا در دور نخست به مصاف انوار بوگرین از بلژیک رفت و موفق به برتری 2 بر یک مقابل حریف خود شد و در ادامه با نتیجه 2 بر صفر از سد ولادیمیر برزانیچ  از صربستان گذشت. 

او  در مرحله یک چهارم نهایی، پس از تساوی یک – یک مقابل تارگوت حسنوف از آذربایجان، با هانتی (رأی داوران) پیروز میدان لقب گرفت، اما با شکست مقابل نبیل اچابی از مراکش  در دیدار نیمه نهایی از حضور در فینال بازماند.

با وجود عدم کسب مدال توسط ذبیح‌الله پورشیب در کاراته وان مسکو، اما کاپیتان تیم ملی با کسب دو مدال طلا در مسابقات لیگ‌های جهانی سال‌های 2020 و 2021 به‌عنوان گرندوینر وزن 84+ کیلوگرم انتخاب شد. پیش از پورشیب، سجاد گنج‌زاده دو بار  موفق به کسب این عنوان شده بود. 

 

مسابقات لیگ برتر کاراته وان مسکو طی روزهای 9 الی 11 مهر ماه با حضور 371 شرکت‌کننده از 49 کشور برگزار می‌شود.

کاپیتان تیم ملی کاراته با وجود شکست در دیدار رده‌بندی لیگ جهانی کاراته وان مسکو به‌عنوان دومین گرندوینر کاراته ایران لقب گرفت.