آرژانتین – پرتغال؛ دبل یا انتقام؟

به گزارش “ورزش سه”، پرونده مسابقات جام جهانی 2021 امشب در لیتوانی بسته می شود. تیم های آرژانتین و پرتغال از ساعت 20:30 در کاوناس آره نا برگزار کننده دیدار فینال این مسابقات خواهند بود.

 

آرژانتین به عنوان مدافع عنوان قهرمانی مسابقات به دنبال دبل در قهرمانی است؛ این تیم پیش از جام جهانی 2016، تنها یک عنوان چهارمی را برای خود در تاریخ مسابقات ثبت کرده بود اما 5 سال پیش در حالی که برزیل و اسپانیا به عنوان قدرت های اول و دوم مسابقات جایی در بین 4 تیم نداشتند موفق شد در فینال روسیه را 4-5 شکست داده و قهرمان شود. این تیم برای رساندن تعداد قهرمانی هایش به اسپانیا، باید از سد پرتغال در فینال لیتوانی برسد.

 

پرتغال برخلاف آرژانتین هیچ قهرمانی در جام جهانی ندارد؛ این تیم در دوره قبلی مسابقات با قبول شکست 5-2 مقابل همین آرژانتین از صعود به فینال بازماند و در رده بندی هم مغلوب ایران شد. این تیم برای کسب اولین قهرمانی خود در تاریخ جام جهانی یک نبرد انتقامی را پیش رو دارد؛ پیروزی مقابل آرژانتین هم تلخی شکست در نیمه نهایی 5 سال پیش را از یاد خواهد برد و هم پرتغال را به عنوان دومین تیم اروپایی تاریخ، صاحب قهرمانی جهان خواهد کرد.

 

 

عملکرد آرژانتین تا رسیدن به دیدار پایانی:

مرحله گروهی : آرژانتین 11-0 امریکا
مرحله گروهی : آرژانتین 4-2 صربستان
مرحله گروهی : آرژانتین 2-1 ایران
3 بازی، 3 برد، 9 امتیاز – صعود به عنوان صدرنشین گروه F
مرحله یک هشتم نهایی: آرژانتین 6-1 پاراگوئه
مرحله یک چهارم نهایی: آرژانتین 1 (5)-(4) 1 روسیه
مرحله نیمه نهایی: آرژانتین 2-1 برزیل

 

 

 

 

عملکرد پرتغال تا رسیدن به دیدار پایانی:
مرحله گروهی : پرتغال 4-1 تایلند
مرحله گروهی : پرتغال 7-0 جزایر سلیمان
مرحله گروهی : پرتغال 3-3 مراکش
3 بازی، 2 برد، یک مساوی، 7 امتیاز – صعود به عنوان تیم صدرنشین گروه C
مرحله یک هشتم نهایی: پرتغال 4-3 صربستان
مرحله یک چهارم نهایی: پرتغال 4-2 اسپانیا
مرحله نیمه نهایی: پرتغال 2 (4)-(3)2 قزاقستان

 

 

 

آرژانتین در دوره قبلی مسابقات با نتیجه 5 بر 2 پرتغال را در نیمه نهایی شکست داده و فینالیست شد. اینک دو تیم در دیدار پایانی مقابل هم قرار خواهند گرفت و باید دید که نتیجه بازی باعث دبل آرژانتین در قهرمانی می شود یا پرتغال با گرفتن انتقام شکست در نیمه نهایی 2016 برای اولین بار فاتح جام جهانی خواهد شد؟

تیم های آرژانتین و پرتغال دیدار پایانی جام جهانی فوتسال را امشب در لیتوانی برگزار می کنند.