بدون زور و معمولی، حقیقتی تلخ در مورد بارسلونا

به گزارش “ورزش سه”، بارسلونا شب گذشته به زمین اتلتیکو رفت و با 2 گل شکست خورده زمین را ترک کرد. این بار و بر خلاف بازی قبلی برابر بنفیکا که بارسا دقیقه 2 دروازه اش را باز شده دید، نه کادر فنی و نه هواداران، گلایه ای از عدم تلاش و جدیت بازیکنان نداشتند.

از دقیقه یک مشخص بود که بارسا برای کسب نتیجه ای مطلوب وارد زمین شده است. کنترل توپ و میدان در بسیاری از دقایق در دست بارسا بود و این را آمار و ارقام بازی نیز نشان می دهد ولی با این حال اتلتیکو یکی از راحت ترین بازی های خود در یک سال گذشته را تجربه کرد.

 

 

 

 

پس از پیروزی 5-0 بر ایبار در ماه آوریل، اتلتیکو یکی از آسوده‌ترین شب های خود را پشت سر گذاشت. در واقع بارسا می خواست و انگیزه بالایی هم داشت که اتلتیکو را شکست دهد اما توان و ظرفیت لازم در این تیم دیده نمی شد. نه در دفاع و نه در حمله، بارسلونا قدرت لازم را از خود نشان نداد و اینجاست که بار دیگر جمله معروف جرارد پیکه و رونالد کومان خودنمایی می کند:« این همه داشته های بارسلوناست.» حقیقت امروز بارسا این است که قدرت رقابت با تیم های بزرگ و باکیفیت را ندارد.

 

 

 

 

هر دو گل اتلتیکو روی ضعف دفاعی بارسلونا به ثمر رسید. برابر تیمی که مهاجمانی سرعتی در عمق و کناره ها داشت، بارسلونا مرتکب اشتباهاتی نابخشودنی شد. مشکل بارسا هم در ضعف انفرادی مدافعان و هم در ضعف تیمی بود. نیکو گونزالس در مهار توماس لمار موفق عمل نکرد و ستاره فرانسوی توانست دقیقه 23 اتلتیکو را پیش بیندازد. نیکو 18 ساله مامور مهار لمار بود ولی او را رها کرد. گل دوم نیز توسط لوئیس سوارز، روی یک حرکت عمقی و جان ماندن مدافعان به ثمر رسید.

 

 

 

 

مشکل دیگر بارسا به خط حمله بر می گردد. کار با ممفیس دیپای، کوتینیو و گاوی شروع شد و سپس آنسو فاتی و لوک دی یانگ هم وارد زمین شدند. کوتینو دو موقعیت خوب گلزنی داشت ولی هر دو از دست رفت. یک شوت او بیرون چارچوب بود و شوت بعدی را یان اوبلاک به خوبی مهار کرد. بارسلونا در مجموع دو شوت به چارچوب داشت.

 

 

 

 

شاید بهترین بازیکن بارسا گاوی 18 ساله بود و ثابت کرد که لوئیس انریکه در دعوت از او به تیم ملی اسپانیا اشتباه نکرده است. بخت مسلم گلزنی کوتینیو روی پاس ماهرانه گاوی خلق شد.

بارسا با این شکست به فیفا دِی رسید و اکنون کادر فنی دو هفته برای سر و سامان دادن به شرایط بد فعلی زمان دارد.

بارسلونا این روزها انگیزه برای کسب موفقیت دارد ولی در توان و ظرفیت این تیم نیست که برابر رقبای بزرگ، خودی نشان دهد.