عصر داغ پاییزی در کشتی؛ 2 فینال – 4 نیمه نهایی (برنامه)

به گزارش “ورزش سه”، کمتر از دو ماه از بازی های المپیک نگذشته بود که از روز گذشته کلید مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان 2021 در اسلو زده شد؛ تقریبا همه قهرمانان المپیک در نروژ حضور یافتند تا یک بار دیگر تنور کشتی داغ شود. آزادکاران کشورمان که تمرینات خود را بلافاصله پس از توکیو 2020 شروع کرده بودند از روز گذشته وارد گود شدند و در حالی که هنوز در میانه های روز دوم قرار داریم، 2 مبارزه فینال و 4 مبارزه پای فینال انتظار آنها را می کشد.

 

حسن یزدانی، ستاره شماره یک کشتی آزاد ایران مطابق پیش بینی ها مشکلی بابت صعود به دیدار پایانی نداشت و با سه کشتی بی نظیر فینالیست وزن 86 کیلوی قهرمانی جهان شد؛ او امشب در برابر دیوید تیلور قرار خواهد گرفت؛ این مبارزه قطعا مهمترین فینال مسابقات اسلو خواهد بود. اهالی کشتی که هیچ، تقریبا همه مردم ایران در انتظار این مبارزه مهم هستند.

 

کشتی ایران از اوزان روز اول یک فینالیست دیگر هم دارد که امشب برای طلا وارد تشک می شود؛ امیرحسین زارع، آزادکار دسته 125 کیلوی کشورمان این با تجربه ای بالاتر نسبت به توکیو وارد اسلو شد و توانست برخلاف المپیک، جواز صعود به فینال را کسب کند. او در فینال به مصاف گنو پتریاشویلی خواهد رفت؛ حریفی که با شکست مقابل او از رسیدن به فینال توکیو بازماند.

 

 

پیش از این دو فینال هیجان انگیز، چهار کشتی گیر ایرانی برای صعود به فینال های فردا راهی تشک خواهند شد. با توجه به اینکه صبح امروز هر چهار کشتی گیر کشورمان موفق به حضور در جمع 4 نفر نهایی اوزان خود شدند، نیمه نهایی های عصر امروز بسیار حساس دنبال خواهد شد.

 

 

علیرضا سرلک در وزن 57 کیلوگرم برای صعود به فینال مقابل سلیمان آتلی از ترکیه قرار خواهد گرفت. امیرمحمد یزدانی برای صعود به دیدار پایانی وزن 65 کیلوگرم به مصاف آلبیک عثمانف از قرقیزستان خواهد رفت. محمد نخودی در نیمه نهایی وزن 79 کیلوگرم با نیکا کنتادزه(گرجستان) مبارزه خواهد کرد و در حساس ترین نیمه نهایی روز دوم، کامران قاسمپور برای صعود به فینال 92 کیلو مقابل جی دن کاکس امریکایی قرار خواهد گرفت.

 

 

پس این شما و این هم یک عصر پاییز داغ با کشتی آزاد:

نیمه نهایی ها:
92 کیلوگرم: کامران قاسمپور(ایران) – جی دن کاکس(آمریکا)
79 کیلوگرم: نیکا کنتادزه(گرجستان) – محمد نخودی(ایران)
65 کیلوگرم: امیرمحمد یزدانی(ایران) – آلبیک عثمانف(قرقیزستان)
57 کیلوگرم: علیرضا سرلک(ایران) – سلیمان آتلی(ترکیه)

 

فینال ها:
86 کیلوگرم: حسن یزدانی (ایران) – دیوید تیلور (امریکا)
125 کیلوگرم: امیرحسین زارع (ایران) – گنو پتریاشویلی (گرجستان)

 

بر اساس این زمان بندی می توانید برای تماشای 6 مبارزه داغ بالا برنامه ریزی کنید:

ساعت ۱۶:۴۵ تا ۱۷:۴۵ مسابقات نیمه نهایی اوزان ۵۷، ۶۵، ۷۹ و ۹۲ کیلوگرم
ساعت ۱۹ تا ۲۲:۳۰ مسابقات رده بندی و فینال اوزان ۶۱، ۷۴، ۸۶ و ۱۲۵ کیلوگرم

 

 

یک عصر داغ و هیجان انگیز در انتظار کشتی دوستان کشورمان است؛ آزادکاران ایران ساعاتی دیگر 2 فینال و 4 نیمه نهایی قهرمانی جهان برگزار می کنند.