پژمان درستکار فرگوسن دنیای کشتی !

به گزارش ورزش سه، روز دوم مسابقات جهانی‌کشتی نروژ، یکی از بیادماندنی ترین روز‌های کشتی ایران بعد از المپیک لندن بود جایی که هر چهار دلاور ایرانی با پیروزی‌ برابر حریفان قدرتمند خود به فینال مسابقات رسیدند.

 

اما نکته اصلی و البته امیدوارکننده این پیروزی‌ها آنجایی بود که هر چهار کشتی‌گیر کشورمان، در واپسین لحظات مسابقات خود بازی باخته را برگرداندند و با کامبکی‌ رویایی به فینال رسیدند. در وزن ۵۷ کیلوگرم علیرضا سرلک که در مرحله قبلی هم کشتی‌گیر‌ بلاروس را با برگشتی تماشایی برده بود، در نیمه‌نهایی برابر حریف ترک‌ و عنوان‌دار خود در حالی که تا سی ثانیه نهایی ۱-۴ عقب بود، با کامبک استثنایی خود ۴-۷ برنده شد و به فینال رسید.

 

 

 

در وزن ۶۵ کیلوگرم هم امیرمحمد یزدانی در حالی که تا سه ثانیه مانده به پایان از حریف خود عقب بود با جنب و جوشی بی‌نظیر حریف قرقیز خود را با نتیجه ۴-۵ شکست داد و راهی فینال شد.

 

 

 

 

 

اما در وزن ۷۹ کیلوگرم محمد نخودی جوان ۱۹ ساله کشورمان با نمایشی فوق‌العاده نیکا کنتچادزه گرچستانی را در اخرین ثانیه‌ها با نتیجه ۵-۶ برد تا وزن زمین در جویبار کم شود!

 

 

 

در اخرین مسابقه اوزان روز دوم هم کامران قاسم‌پور دلاور جویباری کشتی کشور، دست به کار بزرگی زد و جیدن کاکس امریکایی را برای اولین بار در بین ایرانی‌ها شکست داد و راهی فینال شد. کامران هم‌ در اخرین ثانیه‌ها استقامتی مثال‌زدنی از خود نشان داد و با مقاومتی جانانه روی زیرگیری حریف بد‌افت خود، بلیط فینال را برای خودش رزرو کرد.

 

 

 

 

پیروزی‌های لحظه پایانی کشتی‌گیران کشورمان در مرحله نیمه‌نهایی، ورزش‌دوستان ایرانی را یاد دوران‌طلایی منچستر با فرگوسن انداخت که بارها و بارها در اخرین دقایق و ثانیه‌ها تساوی‌ را با پیروزی عوض کردند تا جایی که ورزشی‌نویسان دنیا به دقایق پایانی و وقت اضافه مسابقات فوتبال اصطلاح “فرگی‌تایم”‌را اختصاص دادند. شاید مشهور ترین گل‌های منچستر در فرگی تایم به فینال ۹۹ جام باشگاه‌ها برمی‌گردد که با دوگل در وقت‌های اضافه، بایرن را شکست دادند و قهرمان چمپیونزلیگ شدند!
 

 

 

 

 

 

امیرحسام رنگچیان

تمام کشتی‌گیران تیم ملی ایران در اوزان روز دوم، با پیروزی های لحظه اخری خود به فینال رسیدند.