عطایی: موفقیت‌ و شکست‌های این رده سنی طبیعی است

به گزارش “ورزش سه”، تیم ملی والیبال جوانان ایران با شکست کانادا به ششمین برد متوالی  خود در رقابت‌های جهانی سال 2021 دست یافت و در جایگاه نهم مسابقات قرار گرفت.

بهروز عطایی در تشریح عملکرد جوانان ایران در این دوره از رقابت‌ها، گفت: مسابقات جوانان جهان در سال 2021 به پایان رسید. رقابتی که بالاترین سطح مسابقات این رده سنی است و فکر می‌کنم امسال در بالاترین سطح ممکن برگزار شد.

 

وی با ابراز تاسف از شکست ایران در دو بازی اول مرحله گروهی، افزود: متاسفانه در دو بازی اول نتوانستیم عملکرد واقعی خود را به نمایش بگذاریم و در شرایط سخت و با اختلاف ناچیز نتیجه بازی را واگذار کردیم تا از صعود به مرحله بعد باز بمانیم. به‌رغم این‌که در فشار ناشی از سرخوردگی عدم صعود قرار داشتیم، اما گروه منسجمی بودیم و اجازه ندادیم هیچ فشاری روی تیم اثر منفی بگذارد. سعی کردیم در بازی‌های باقی‌مانده با تمام قوا بازی کنیم و توانستیم در 6 بازی پیاپی حریفان را با قاطعیت شکست دهیم.

 

سرمربی تیم ملی والیبال جوانان به نداشتن بازی تدارکاتی به دلیل شیوع کرونا اشاره کرد و گفت: شاید اگر بازی تدارکاتی مناسبی داشتیم شرایط‌مان بهتر از این می‌شد. طبیعتا نتیجه رقم‌ خورده، نتیجه راضی‌کننده‌ای نیست و تنها از این بابت خوشحالم که تیم توانست در فضای بسیار سخت، روز به روز بهتر شود. به‌طوری که رشد بازیکنان به وضوح قابل مشاهده بود. این مهم‌ترین خروجی رده‌های سنی پایه است.

 

عطایی گفت: خدا را شکر بازی‌ها را با پیروزی به پایان رساندیم؛ آن هم در مسابقاتی که همه ساله با تغییر و جابه‌جایی عنوان‌ها روبه‌روست. در این رقابت‌ها برزیل تیم سوم جهان در دوره قبل، هفتم شد. بلژیک تیم سوم اروپا موفق نشد در جمع 4 تیم برتر مسابقات قرار گیرد. اما تیم لهستان که در اروپا صاحب مقام نشده بود، جای بلژیک را گرفت. کوبا و جمهوری چک هم در این بازی‌ها شکست خوردند. این خاصیت رده سنی پایه است. بنابراین نه باید از موفقیت‌های این رده سنی سرمست شویم و نه از شکست‌ها سرخورده و ناامید. مهم‌ترین موضوع این است که در این رده سنی موفق به تربیت نسلی شویم که بتوانند به آینده والیبال ایران کمک کنند. امیدوارم این اتفاق رخ داده باشد. از این که روند رو به رشدی داشتیم راضی هستم و امیدوارم این روند در آینده نیز ادامه پیدا کند.

سرمربی تیم ملی والیبال جوانان رتبه نهمی ایران در رقابت‌های قهرمانی جهان را نتیجه راضی‌کننده‌‌ای ندانست.