16 کشتی، 16 برد؛ 2 مدال طلا و 4 فینالیست!

به گزارش “ورزش سه” شاید زمانی‌که آفتاب یکشنبه طلوع کرد، خوش‌بین‌ترین کشتی‌دوست ایرانی هم به ثبت چنین کارنامه‌ای برای امروز در مسابقات جهانی 2021 امیدوار نبود؛ اما شاگردان پژمان درستکار در نروژ روزی فراموش‌نشدنی را برای کشتی ایران رقم زدند و رقبا را یکی پس از دیگری بدون تحمل حتی یک شکست پشت سر گذاشتند.

در 57 کیلوگرم علیرضا سرلک به رقبای خود مجال نداد و صعودی بی‌دردسر و شیرین با کسب 3 پیروزی به فینال داشت و حالا فرداشب باید مقالب توماس گیلیمان دارنده مدال برنز المپیک و نقره جهان از آمریکا روی تشک برود.

 در وزن 65 کیلوگرم امیرمحمد یزدانی، آزادکار ایرانی نسبت به سرلک استراحت کمتری داشت و 4 کشتی گرفت که هر 4 رقیب خود را موفق شد با نماییش‌هایی استثنایی از پیش‌روی بردارد و به فینال برسد تا فردا با ژاگیر شاکیف از روسیه در مرحله نهایی سرشاخ شود.

محمد نخودی آزادکار ایران در وزن 79 کیلوگرم که او هم به مانند یزدانی 4 کشتی گرفت و دلاورانه رقبای نامدار خود را کنار زد و به مرحله نهایی خودش را با 4 پیروزی رساند تا فرداشب مقابل جردن باروز آمریکایی، قهرمان المپیک و جهان برای کسب مدال طلا و تاریخ‌سازی بزرگ، روی تشک برود.

کامران قاسم پور هم که در وزن 92 کیلوگرم کشتی می‌گیرد، شاهکار و سوپرایز امروز کشتی ایران بود؛ او به مانند علیرضا سرلک سه مسابقه داد که هر سه رقیب خود را از جمله آن‌ها می‌توان جیدن کاکس، قهرمان نامدار آمریکایی اشاره داشت، شکست داد تا او هم به مانند سه همتای دیگر خود در تیم ملی کشتی آزاد ایران، طعم شیرین صعود به فینال را بچشد و دوشنبه شب برای کسب مدال طلا، با ماگومد کوربانوف روس‌تبار که سابقه قهرمانی اروپا را دارد مسابقه بدهد.

اما این پایان کار نبود؛ روز رویایی کشتی ایران، شبی دراماتیکی داشت و دو انتقام بزرگ شکست در میدان المپیک، امشب توسط دو آزادکار ایرانی در مسابقات جهانی رقم خورد.

حسن یزدانی با ارائه یک کشتی هوشمندانه دیوید تیلور را به تشک چسباند و مدال طلای جهانی 2021 را در وزن 86 کیلوگرم از دستان این کشتی‌گیر آمریکایی در آورد و به 3 شکست متوالی‌اش پایان داد و مدال خوش رنگ طلا را به نام خود در تاریخچه بازی‌ها به ثبت رساند.

در وزن 125 کیلوگرم هم استعداد ناب کشتی آزاد ایران، عرض اندام کرد و در 20 سالگی، قهرمان نامدار المپیک و جهان، گنو پتریاشویلی از گرجستان را با ارائه یک نمایش جسورانه شکست داد تا او دومین مدال طلای کاروان کشتی آزاد ایران در مسابقات جهانی را به دست آورد و به مانند یزدانی انتقام شکست در المپیک 2020 توکیو را از حریف خود بگیرد.

با این وصف، آزادکار کشتی ایران امروز 16 مسابقه دادند که ماحصل آن 16 پیروزی بود؛ 16 پیروزی که به کسب دو مدال خوش‌رنگ طلا ختم شد و هم‌چنین چهار مدال دیگر را برای کشتی ایران قطعی کرد، چهار مدالی که فردا رنگ آن از میان طلا و نقره مشخص می‌شود تا این‌چنین شاگردان پژمان درستکار روزی به یادماندنی و تاریخی را برای کشتی ایران در مسابقات جهانی 2021 نروژ به ثبت رسانند.

تیم ملی کشتی آزاد ایران روز فراموش‌نشدنی را در مسابقات جهانی اسلو سپری کرد.