سویه‌های جدید ویروس کرونا بیشتر از طریق هوا جابه جا می‌شوند

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس  به نقل از نیویورک تایمز، سویه‌های جدید ویروس کرونا مانند آلفا و دلتا بسیار مسری هستند و نسبت به ویروس اصلی افراد بیشتری را درگیر می‌کنند. کشف این موضوع که ویروس کرونا در فضاهای سرپوشیده منتقل می‌شود، در سال گذشته تلاش‌ها برای مهار فراگیری را با شکست روبه رو کرد و بحث زیادی در خصوص ماسک، فاصله‌گذاری اجتماعی و سیستم تهویه  هوا در فضاهای عمومی ایجاد کرد.

بسیاری از محققان اکنون هم نظر هستند که ویروس کرونا اغلب از طریق قطرات کوچکی که می‌توانند به سطح منتقل شوند و همچنین از طریق ذرات کوچک‌تری که آئروسل نام دارند و می‌توانند در فاصله های دورتر شناور شوند منتقل می‌شود. این ذرات مستقیم وارد ریه می‌شوند، عضوی از بدن که به شدت در مقابل ویروس کرونا آسیب پذیر می‌باشد.

تحقیقات اخیر، دیدگاه پیشین را تغییر نداده، بلکه بر این موضوع تاکید می‌کند که در برخی شرایط به ماسک‌های بهتری نیاز است. این موضوع نشان دهنده این حقیقت است که ویروس کرونا در حال تغییر به سمت روش‌هایی است که آن را نیرومندتر سازد.

همچنین تحقیقاتی بر روی مقایسه آلفا با ویروس اصلی و سویه‌های قدیمی‌تر ویرس کرونا انجام شده است. نتایج به دست آمده علت مسری بودن سویه‌های آلفا و دلتا و علت جایگزین شدن دلتا با دیگر سویه‌ها را توضیح می‌دهد.

انتهای پیام/