مهاجری: سه هفته اول نتیجه‌گرا بازی می‌کنیم

به گزارش “ورزش سه”، رضا مهاجری سرمربی جدید شهرخودرو، هدایت تیمی را عهده دار شد که چالش‌های سخای را پشت سر گذاشت و با توجه به دیر بسته شدند این تیم هفته‌های آغازین سختی را نیز پیش رو خواهد داشت.
گفت و گوی سرمربی شهرخودرو با خبرنگار ورزش سه را در این صفحه می‌خوانید.

*تیم‌مان دیر جمع شد
با توجه به تمریناتی که در مشهد انجام داده بودیم سعی کردیم کنار کارهای تکنیکی، کارهای بدنی انجام دهیم و متاسفانه ما زمان شروع‌مان خوب بود ولی تیم‌مان دیر جمع شد و بچه‌ها به تناوب اضافه شدند. تیم فصل را با مدیریت استانی تمام کرد و دوباره برگشت به مالک قبلی و این‌ها کار را سخت کرد. مقاومت‌هایی می‌شد که تیم پدیده بماند ولی ما با تعهداتی که به شهرخودرو داشتیم دنبال این بودیم هرچه سریع تر این چالش را پشت سر بگذاریم و خدا لطف کرد و کار را شروع کردیم و بچه‌ها به این باور رسیدند که مجموعه می‌خواهد که تیم همان تیم خوب گذشته شود.

 

*از بعضی بازیکنانم راضی نبودم
چون دیر شروع کردیم ناهماهنگی‌هایی بود و شاید آن اصلی که باید رعایت می‌کریم نشد ولی ما با مدیریت فنی‌مان و همکاری بازیکنان توانستیم تیم را جلو ببریمو ریخت و پاش نکردیم و بازیکنان خوب با قیمت مناسب گرفتیم. امروز اولین بازی دوستانه رسمی ما بود و مقابل مس بازی کردیم و سعی کردیم بازیکنانی را بازی دهیم که در شناخت آنها ابهام داشتیم و با سطح فوتبال‌شان شناخت نداشتیم؛ یک سری خوب بودند ولی یک سری انتظارات ما را برآورده نکردند. دو بازی دیگر با نساجی و پیکان داریم و امیدواریم شکل کلی تیم را به دست آوریم.

 

*آمدن عقیلی، سیدصالحی و عزیزی بهترین اتفاق بود
در مورد آمدن عقیلی باید بگویم آقای عقیلی زمانی که برایش آن اتفاقات در سپاهان افتاد سرمربی پدیده بودم و چند جلسه خوب با هم داشتیم و تلاش کردیم به عنوان بازیکن جذبش کنیم ولی نشد اما رابطه‌مان از آن مدت حفظ شد و وقتی ما دوباره آمدیم دعوت ما را لبیک گفت و ایشان در آمریکا بودند ولی با توجه به درخواست ما به ایران آمد. انشاالله بتوانیم از توان هادی استفاده کنیم. سیدصالحی هم از بازیکنان مطرح ما بوده و آمدنش تا الان خیلی به ما کمک کرده به عنوان مدیر؛ ای کاش سیدصالحی بیست روز پیش می‌آمد. از همه مهم‌تر زمانی که خداداد به جمع ما اضافه شد. او به عنوان یک اسطوره ایرانی و مشهدی آمد و تا الان خیلی خوب همراهی کرده. سعی کردیم در یک جو صمیمانه از تجربیات آنها استفاده کنیم و انشاالله تیم خوبی داشتیم.

 

 

*سه هفته اول نتیجه گرا بازی می‌کنیم
من فکر می‌کنم قرعه ما جای نفس کشیدن برای ما گذاشته و اگر یکی، دوبازی نتیجه لازم را نگرفته باشیم می‌توانیم با تلاش بیشتر جبران کنیم. به هرحال قرعه‌ است و باید با همه بازی کنیم. به نظرم هر چه از لیگ بگذرد، به خصوص تیم ما که بازی تدارکاتی کمتری داشته، بهتر می‌شویم. در دو سه هفته اول نتیجه گرا بازی می‌کنیم و امیدوارم بتوانیم به هماهنگی لازم هم برسیم.

 

*بازیکنان جذب شده انگیزه زیادی دارند
ما خیلی دوست داشتیم تیم قبلی حفظ شود ولی قبل از آمدنم قاسمی نژاد و نعمتی جدا شده بودند. زمانی که من آمدن هم سه تا از بچه‌ها نیز دفترچه سربازی گرفته بودند. وقتی می‌خواهی به تیم بیایی لیستی به تو می‌دهند و می‌گویند این‌ها بازیکنان تحت قرارداد باشگاه هستند و شما می‌بینی سه بازیکنت سرباز شده‌اند. ما با باشگاه فجر تعامل می‌کنیم که یکی از بچه‌ها را نگه داریم و تیم‌مان خالی نشود. بازیکنی مثل عرفان معصومی و حسین مهربان بازیکنان با تجربه و لیگ برتری هستند و بازیکنان جایگزین باید در حد آنها باشند. بازیکنانی که گرفتیم مهم‌ترین بحث‌شان فعل خواستن در آنهاست و کسانی مثل شریفی، حیدری، باقری و ربیع خواه انگیزه خیلی خوبی دارند. امیدوارم زودتر هماهنگ شویم و بازیکنانم تلاش‌شان را می‌کنند.

 

*از آب گل آلود ماهی نگیرند
شخصیت کاری و فوتبالی من در مشهد شکل گرفته و نیروی بومی این شهرم و با باشگاه هم صحبت کردم و ممکن است کدورت هایی هم باشد؛ باشگاه یک سری نقطه نظرات دارد و هیئت فوتبال هم یک سری دیگر و به نظرم با نشست و صحبت کردن تمام این کدورت‌ها بر طرف خواهد شد. بحث خاصی نیست و یک زمانی پدیده جای شهرخودرو را گرفته بود و الان تیم به مدیریت قبلی برگشته و اتفاق خاصی نیفتاده و این وسط مهم‌تر بحث کسانی است که شیطنت می‌کنند و آب را گل آلود می‌کنند و به نظرم آن قدر مالکان و مدیران درایت دارند که با صحبت حل کنند. امیدوارم به گونه‌ای عمل کنیم که شان‌مان حفظ شود و این مهم‌ترین بحث است.

رضا مهاجری می‌گوید با آمدن نفراتی مثل عقیلی، سیدصالحی و عزیزی به کادرفنی، تیم در یک جو صمیمانه کار را برای تبدیل شدن به یک تیم خوب جلو می‌برد.