لحظه به لحظه با آزادکاران ایرانی در نبرد جهانی

به گزارش “ورزش سه”، با درخشش فوق العاده که کشتی گیران ایرانی در 4 وزن دوم مسابقات جهانی نروژ داشتند، امشب باید منتظر نبردهای جذاب علیرضا سرلک، امیرمحمد یزدانی، محمد نخودی و کامران قاسمپور برای کسب مدال طلا باشیم.

البته قبل از رسیدن به این فینال های جذاب، دو نماینده ایران در دو وزن آخر مسابقات کشتی آزاد روی تشک می روند. عرفان الهی، قهرمان جوانان جهان در وزن 70 کیلوگرم و مجتبی گلیج قهرمان امیدهای جهان در وزن 97 کیلوگرم به مصاف حریفان خود می روند. 

 

لحظه به لحظه با نتایج آزادکاران ایرانی در روز سوم مسابقات قهرمانی جهان در نروژ همراه باشید: 

 

70 کیلوگرم: 

* در وزن 70 کیلوگرم عرفان الهی در دور نخست به مصاف جینتارو موتویاما از ژاپن می رود و در صورت پیروزی بر این حریف در دور بعد به مصاف برنده دیدار میان نیکولای گراحمز از مولداوی و دانیل چومانیک از اسلواکی می رود.

 

97 کیلوگرم: 

* در وزن 97 کیلوگرم مجتبی گلیج در دور نخست مقابل الیزبار اودیکادزه از گرجستان قرار گرفت؛ کشتی گیری که دو ماه قبل در دور اول مسابقات المپیک محمدحسین محمدیان را شکست داده بود. گلیج با نفس خوب و توان بالا موفق شد حریف قدرتمند خود را از پا دربیاورد و با زیرگیری های زیبا 4 امتیاز بگیرد. در نهایت گلیج 4 بر صفر برنده این کشتی شد تا در دور بعد به مصاف برنده دیدار میان رادو لیفتر از مولداوی و دان چپتای از کنیا برود.

قبل از برگزاری 4 فینال جذاب و حساس با حضور 4 آزادکار ایرانی، عرفان الهی و مجتبی گلیج در دو وزن آخر روی تشک می روند.