دعوت از 29 بازیکن؛ تمرینات امید جدی تر می شود

به گزارش “ورزش سه”، تیم امید برای حضور در بازی های مقدماتی قهرمانی زیر 23 سال آسیا آماده می شود و باید در روزهای 3 – 6 و 9 آبان به مصاف نپال – لبنان و تاجیکستان در شهر دوشنبه برود.

 

اردوی جدید تیم امید از 15 تا 23 مهر در کمپ تیم های ملی برگزار می شود و به نظر می رسد مهدی مهدوی کیا بعد از این اردو لیست نهایی خود را برای حضور در بازی های شهر دوشنبه به فدراسیون فوتبال اعلام خواهد کرد.

 

اسامی بازیکنان دعوت شده به اردوی تیم امید از این قرار هستند:

تراکتور: محمد قادری و بهزاد سالمی
ذوب آهن: محمد خدابنده لو، محمد سلطانی مهر و میلاد کر
 سپاهان: یاسین سلمانی
استقلال: علیرضا رضایی ، امیرحسین حسین زاده و امیر علی صادقی
پیکان: سامان فلاح، محمد مهدی محبی و علیرضا کوشکی  
پدیده مشهد : محمدجواد کیا  
نفت مسجد سلیمان: محمد مهدی احمدی
صنعت نفت: محمد حسین زواری و امید حامدی فر
فولاد: محمدامین حزباوی، علیرضا باویه
فجر سپاسی: مهدی لموچی قشقایی، آریا برزگرو فرزان دانا  
گل گهر: ساسان حسینی و حسین نخودکار
مس رفسنجان: یونس اکبرپور
مس شهر بابک: رضا کاخساز
ملوان: مهدی هاشم نژاد
خیبر خرم آباد: حسین شاوردی
نساجی: حسین خطیر
آلومینیوم اراک: امیرمحمد هوشمند

 

*مرحله اول اردوی آماده سازی تیم امید با حضور 66 بازیکن برگزار شد که در نهایت مهدی مهدوی کیا 5 مهر نام 50 بازیکن را برای حضور در لیست تیم امید به کنفدراسیون فوتبال ارایه داد و حالا لیست نهایی باید از بین این 50 بازیکن انتخاب شود.

*با توجه به فرصت کم تا شروع بازی ها در شهر دوشنبه مهدی مهدوی کیا بالاجبار این بار اردوی تیم امید را با حضور 29 بازیکن برگزار خواهد کرد.

*یاسین سلمانی بازیکنی که از سپاهان به اردوی آماده سازی تیم امید دعوت شده هم اکنون در اردوی تیم ملی در امارات بسر می برد. بر اساس اعلام فدراسیون فوتبال او بعد از بازی با کره جنوبی به اردوی تیم امید ملحق خواهد شد.
*بازیکنان دعوت شده به اردوی تیم امید از 14 باشگاه لیگ برتری هستند. پرسپولیس و هوادار در تیم امید نماینده ندارند. البته در اردوی پیشین محمد شریفی از پرسپولیس به اردوی تیم امید دعوت شده بود که یحیی گل محمدی با توجه به اهمیت بازی با الهلال در لیگ قهرمانان آسیا از مهدی مهدوی کیا خواست بعد از این بازی در صورت نیاز محمد شریفی را به اردوی تیم امید دعوت کند. 3 تیمی که از دسته اولی در تیم امید نماینده دارند تیم های مس شهر بابک – ملوان و خیبر خرم آباد هستند.

*بسیاری از بازیکنان دعوت شده به اردوی تیم امید بازیکنانی هستند که به همراه تیم ملی جوانان به مرحله نهایی جام ملت ها صعود کردند اما در ادامه به دلیل کرونا و لغو مسابقات انتخابی جام جهانی این فرصت بزرگ را از دست دادند.

*ذوب آهن – پیکان و فجر سپاسی با سه بازیکن در اردوی تیم امید دارای بیشترین سهمیه در این تیم هستند.

*برخی از بازیکنان که به اردوی جدید تیم امید دعوت شدند در اردوی پیشین این تیم حضور نداشتند و مهدی مهدوی کیا با مشورت سرمربیان تیم های لیگ برتری آنها را به اردوی جدید دعوت کرد. البته همه بازیکنان دعوت شده به اردوی قبلی که 66 بازیکن بودند توسط کادر فنی امید امید مورد ارزیابی قرار گرفتند.

*هیچ بازیکنی از لیگ 2 به اردوی آماده سازی تیم امید دعوت نشده است.

* از تیم امید نساجی که فصل گذشته قهرمان لیگ برتر امیدهای کشور شده است بازیکنی به اردوی تیم امید دعوت نشده است. تنها حسین خطیر دروازه بان تیم نساجی به اردوی تیم امید دعوت شده است. البته ملاک دعوت مهدی مهدوی کیا از بازیکنان برای حضور در اردوی تیم امید بازی در لیگ یک و لیگ برتر است.

مهدی مهدوی کیا از بین 50 بازیکنی که برای تیم امید گزینش کرده بود 29 بازیکن را به اردوی جدید این تیم دعوت کرد.