اماراتی‌ها روی بازی کردن این آرژانتینی اختلاف دارند

به گزارش “ورزش سه”، روزنامه امارات الیوم در گفتگو با سه خبرنگار اماراتی، از دلایل عدم استفاده فان مارویک از سباستین تاگلیابوئه مهاجم آرژانتینی الاصل امارات پرده برداشته است. این روزنامه سه عامل را دلایل عدم حضور تاگلیابوئه در ترکیب اصلی امارات برشمرده که مهمترین آن، حضور علی مبخوت مهاجم آماده الجزیره است. پیش از تقابل برابر لبنان و سوریه، تاگلیابوئه در 3 بازی پیش از آن و در لیگ داخلی 4 گل برای النصر به ثمر رسانده بود و انتظار می رفت در ترکیب تیم ملی قرار بگیرد اما چنین نشد.

 

این روزنامه نوشته است: سه کارشناس ورزشی به امارات الیوم گفتند که باید به تاگلیابوئه به ویژه در شرایط سخت میدان داد. از جمله دیدار برابر ایران و سپس عراق چرا که ساختار فیزیکی این دو تیم و بخصوص ایران آنگونه است که حضور تاگلیابوئه حتی برای 10 دقیقه نیز ضروری است زیرا این بازیکن می تواند از قدرت بدنی خود و قدرت سرزنی روی ضربات ارسالی استفاده کرده و گلزنی کند.

 

بدر حارب بازیکن سابق الوصل مدعی شد علت عدم استفاده از تاگلیابوئه درخشش مهاجم اول امارات یعنی علی مبخوت است و حتی اگر این بازیکن در افت باشد، فان مارویک از او استفاده می کند چون این مربی به مبخوت وابسته است. ضمن اینکه این مربی هلندی به استفاده از تنها یک مهاجم تأکید دارد که این برجسته ترین برنامه تهاجمی در جهان است و تیم های اندکی وجود دارند که از دو مهاجم استفاده کنند مگر در مواقع ضروری. برنامه تیم ملی امارات به مبخوت بستگی دارد با این اوصاف تاگلیابوئه مستحق حضور در ترکیب امارات حتی برای دقایقی کوتاه است. ما امیدواریم او در دیدارهای بعدی بخصوص تقابل با ایران به میدان برود چرا که مدافعان ایران در تقابل با بازیکنی با مشخصات تاگلیابوئه که قدرت بدنی بالایی دارد، دچار مشکل می شوند.

خالد عبید تحلیلگر ورزشی اماراتی نیز تأیید کرد که عدم وابستگی فان مارویک به تاگلیابوئه ممکن است به دلیل سطح پایین این بازیکن در هفته های نخست لیگ امارات و مرحله قبلی مقدماتی جام جهانی و عدم گلزنی او باشد. او گفت: ما از ابتدای بازیهای مقدماتی آسیا متوجه شدیم که فان مارویک در بسیاری از مسابقات اعتقاد چندانی به تعویض ندارد مگر در مواقع ضروری. تاگلیابوئه بازیکن درون محوطه جریمه است درحالیکه پا به توپ شدن مبخوت در خارج از محوطه جریمه او را متمایز می کند. امارات به بازیکنی نیاز دارد که علاوه بر گلزنی، بتواند به عقب برگشته و به خط هافبک کمک کند. این باعث شده تا مبخوت به طور مداوم در ترکیب اصلی حضور داشته باشد و مارویک روی او حساب ویژه ای باز کرده است.

 

ولید الشامسی دیگر تحلیلگر ورزشی اماراتی گفت تاگلیابوئه به دلیل سن بالایش (36 سال) نمی تواند تفاوتی در خط حمله تیم ملی ایجاد کند و حضور ثابت او در دراز مدت به سود تیم ملی امارات نخواهد بود و آنها به بازیکنان جدید و جوانی نیاز دارند. وی گفت: سن بالای این بازیکن باعث شده تا او نتواند با بازیکنان دیگر هماهنگ باشد و ما به عناصر جدیدی در تیم نیاز داریم که در آینده به کار تیم بیایند و بتوان نتیجه آن را در آینده برداشت کرد. در مورد حضور تاگلیابوئه در تیم ملی، من فکر می کنم این بازیکن هیچ تغییری در تیم ایجاد نمی کند.

خبرنگاران و ورزشی نویس های اماراتی درخصوص حضور تاگلیابوئه در ترکیب تیم ملی این کشور و بازی برابر ایران اختلاف نظر دارند.