رضایی: حسن یزدانی از انتخابی تیم ملی فرار نمی‌کند

 

به گزارش “ورزش سه”، علیرضا رضایی دارنده مدال نقره المپیک و برنز جهان در سنگین وزن کشتی آزاد در گفت و گویی در مورد نتایج دیروز ملی پوشان آزادکار در رقابت های جهانی نروژ با بیان این مطلب افزود: اینکه چهار کشتی‌گیر جوان ما به خوبی کشتی گرفتن و با انگیزه بودن و نمی‌خواستند ببازند جای خوشحالی دارد.

 

وی ادامه داد: اینکه این چهار جوان برای اولین بار در مسابقات جهانی شرکت کرده و به فینال راه پیدا کردند می‌تواند انگیزه خوبی برای سایر کشتی‌گیران جوان باشد.

 

مدیر اسبق تیم های ملی کشتی آزاد در مورد عملکرد حسن یزدانی گفت:  حسن یزدانی را هم که قبلا گفته بودم اگر مثل المپیک با برنامه و تاکتیک جلو برود و کشتی خود را تقسیم کند می‌تواند به مدال طلا دست پیدا کند و شکر خدا هم همین طور شد و توانست حریف قدرتمند خود را شکست بدهد.

سنگین وزن اسبق تیم ملی کشتی آزاد در مورد عملکرد زارع گفت: امیرحسین زارع هم با تلاش قابل پیش بینی و با آمادگی جسمانی بالایی که داشت، میل به پیروزی در او کاملا مشهود بود و از همه حریفان خود سرتر بود. وی از اول مبارزه، هم تاکتیک هجومی و هم برنامه خوبی داشت و خدا را شکر توانست موفق شود بعد از ۳۲ سال مدال مرحوم علیرضا سلیمانی را تکرار کند.

 

رضایی ادامه داد: امیرحسین زارع جوان‌تر از حریفان خود بود و بدنش را زودتر ریکاوری کرد و به مسابقات برگشت. اما سایر حریفان نتوانستند خوب ریکاوری کنند.  زارع با تمرینات خوب کادرفنی روان‌تر کشتی گرفت و توانست مدال طلا بگیرد امیدوارم اینگونه قهرمانی ها تکرار شود و این رکوردها و قهرمانی هاخصوصاً با حضور کشتی‌گیران جوانی مثل امیرحسین زارع می‌تواند برای تیم ملی کشورمان و همچنین کشتی بسیار خوب باشد. شرایط فراهم است و با مقداری تمرکز و تمرین می توانیم همیشه موفق باشیم.

 

این پیشکسوت کشتی در پایان در خصوص کشتی حسن یزدانی گفت: یزدانی نشان داد که می تواند همیشه موفق باشد و اگر استمرار داشته باشد می‌تواند به خوبی مدال های قهرمانی کسب کند. تکرار قهرمانی برای همیشه امکان پذیر است. حسن یزدانی همیشه پای ثابت انتخابی ها بوده و به مربیان خود احترام گذاشته و مانند یک سرباز در خدمت تیم ملی بوده و این حضور کشتی‌گیران در مسابقات انتخابی باعث می‌شود که همیشه بدن روی فرمی داشته باشند و بتوانند در مسابقات آینده خود هم بهترین نتایج را کسب کنند.

مدال آور جهانی ایران می‌‌گوید حسن یزدانی همیشه به مربیان خودش احترام می‌گذارد و در مسابقات انتخابی تیم ملی شرکت می‌کند.