نیمکت 400 میلیونی یونایتد مقابل اورتون (عکس)

به گزارش “ورزش سه”، دو تیم منچستریونایتد و اورتون روز شنبه در چارچوب مسابقات هفته هفتم لیگ برتر انگلیس در ورزشگاه اولدترافورد به مصاف یکدیگر رفتند و این بازی با تساوی 1-1 به پایان رسید.

ثبت این نتیجه باعث شد که منچستریونایتد در هفت بازی اخیرش در تمامی مسابقات سه پیروزی، سه شکست و یک تساوی را به دست آورده باشد و فشارها بر روی سرمربی نروژی این تیم بیش از پیش شود. آنها با کسب 14 امتیاز از هفت بازی و در فاصله دو امتیازی چلسی صدرنشین در رده چهارم جدول رده‌بندی قرار دارند.

هرچند بسیاری از کارشناسان و هواداران باور دارند که حضور کریستیانو رونالدو باعث شده که اوضاع برای یونایتد پیش نرود و نظم تیمی آنها را برهم زده اما بسیاری نیز معتقد هستند که این تصمیمات اشتباه اوله گونار سولسشر است که این تیم را در شرایط فعلی قرار داده است.

 

 

یکی از این تصمیم‌ها که تعجب بسیاری از هواداران و رسانه‌ها را نیز به دنبال داشت، نیمکت 400 میلیون پوندی منچستریونایتد در دیدار برابر اورتون بود. سولسشر پس از پیروزی 1-2 برابر ویارئال در لیگ قهرمانان که در دقایق پایانی و با گل حساس کریستیانو رونالدو به دست آمد تصمیم گرفته بود که در این بازی به چند نفر از بازیکنان کلیدی تیمش استراحت دهد.

کریستیانو رونالدو، پل پوگبا، جیدون سانچو، جسی لینگارد، نمانیا ماتیچ، دونی فن ده‌بیک، اریک بیلی و الکس تلس جز بازیکنانی بودند که در این بازی کار را از روی نیمکت آغاز کردند. هرچند سانچو و رونالدو در دقیقه 57 و پوگبا در دقیقه 70 پس از دریافت گل از سوی اورتون وارد زمین شدند اما نتوانستند کمکی به تغییر نتیجه کنند.

با این حال این مربی نروژی پس از بازی مدعی شده بود که می‌تواند بهترین بازی را از فوق ستاره‌های تیمش بگیرد و به بازیکنان و کادر فنی خود ایمان دارد. هرچند به نظر می‌رسد که تصمیم او برای استراحت دادن به این بازیکنان گرانقیمت و تعیین کننده در این بازی چندان مطابق برنامه پیش نرفته است.

اوله گونار سولسشر، سرمربی یونایتد، در دیدار برابر اورتون بازیکنانی با ارزش مجموع 400 میلیون پوند را روی نیمکت قرار داده بود.