تکرار اتفاق زشت، توهین نژادی به 3 ستاره ناپولی

به گزارش “ورزش سه”، فوتبال ایتالیا یک بار دیگر شاهد اتفاقات نژادپرستانه بود. شب گذشته در جریان بازی فیورنتینا و ناپولی در فلورانس، 3 بازیکن سیه چرده ناپولی مورد توهین های نژادی هواداران حاضر در ورزشگاه قرار گرفتند.

 

 

 

 

در دیداری که ابتدا میزبان پیش افتاد ولی شاگردان لوچانو اسپالتی موفق شدند بازی را برگردانده و 1-2 برنده شوند. ناپولی همه بازی هایش را پیروز شده و مقتدرانه در صدر قرار دارد.

ساعاتی پس از بازی بود که کالیدو کولیبالی مدافع ارزشمند سنگالی ناپولی، در توئیتر خود فاش ساخت که در طول بازی  با شعارهای زشت هواداران فیورنتینا روبرو شده است. شعارهایی چون میمون کثیف و…..

 

 

 

 

کولیبالی نوشت:« این مسائل جایی در فوتبال ندارند و باید افراد نژادپرست در ورزشگاه را شناسایی کرده و اجازه ورود به آنها ندهند.»

 

 

 

 

طبق گزارش رسانه های ایتالیایی، کولیبالی، ویکتور اوسیمن و آنگیسا هنگام رفتن به رختکن در پایان بازی هم مجبور به شنیدن شعارهای زشت نژادپرستانه شدند. اوسیمن و آنگیسا به یک لبخند اکتفا کردند ولی کولیبالی به سمت تماشاگران رفت و با فریاد گفت:« به من می گویید میمون؟ جرات دارید بیاید رخ به رخ بگویید.»

 

 

 

 

اوسیمن هم در توئیتر خود رفتارهای نژادپرستانه دسته ای هواداران فیورنتینا را محکوم کرد و نوشت:« با فرزندان تان حرف بزنید و به آنها بفهمانید که رنگ پوست و نژاد، دلیلی برای تحقیر و تنفر نیست.»

در جریان بازی دیشب ناپولی و فیورنتینا سه بازیکن سیه چرده ناپولی مورد توهین های نژادی قرار گرفتند.