صعود تاریخی دختران والیبال ایران به نیمه نهایی

به گزارش “ورزش سه”، مرحله یک چهارم‌نهایی بیست‌ویکمین دوره رقابت‌های والیبال قهرمانی باشگاه‌های زنان آسیا امروز (دوشنبه) با سه دیدار به میزبانی شهر ناخون‌راتچاسیما تایلند پیگیری شد.

تیم والیبال بانوان سایپا نماینده ایران در این مسابقات در این مرحله برابر تیم ژتیزو (قزاقستان) قرار گرفت و با شکست سه بر صفر این تیم به مرحله نیمه‌نهایی و جمع چهار تیم برتر این رقابت‌ها صعود کرد. نارنجی‌پوشان در این دیدار در سه ست متوالی و با امتیازهای 25 بر 21، 25 بر 23 به پیروزی رسیدند و دومین برد خود در این مسابقات را جشن گرفتند.

آلتای (قزاستان)، ناخون‌راتچاسیما (تایلند)، سوپریم چانبری (تایلند) و سایپا ایران به عنوان چهار تیم برتر این دوره از رقابت‌ها معرفی شدند.

نخستین دوره مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های زنان آسیا در سال 1999 برگزار و نماینده کره‌جنوبی قهرمان شد.

در مجموع تاکنون بیست دوره این رقابت‌ها پیگیری شده است و نمایندگان پنج کشور چین (هشت دوره)، تایلند (6 دوره)، ژاپن (سه دوره)، قزاقستان (دو دوره) و کره جنوبی (یک دوره) به مقام قهرمانی دست یافتند.
همچنین نمایندگان کشورهای ژاپن (شش دوره)، چین و تایلند (پنج دوره)، قزاقستان و چین‌تایپه (دو دوره) نایب قهرمان قاره کهن آسیا در این رقابت‌ها شدند.

تیم والیبال بانوان سایپا در بیست‌ویکمین دوره مسابقات قهرمانی باشگاه‌های زنان آسیا برای نخستین سکوی آسیایی والیبال بانوان ایران تلاش می‌کند که در صورت تحقق این هدف، ایران نیز در فهرست افتخارآفرینان این مسابقات قرار می‌گیرد.

مهسا صابری، پوران زارع، مونا آشفته، مهسا صابری، مهسا کدخدا، سودابه باقرپور، شبنم علیخانی (کاپیتان)، نگار کیانی، مهدیه خواجه‌کلایی، ریحانه داورپناه، فرزانه زارعی، هانیه محتشمی پور، غزاله نجاتی و زهرا بخشی بازیکنان سایپا در این رقابت‌ها هستند.

مریم السادات هاشمی (سرمربی)، شهرزاد ریاضی و مریم مطلبی (کمک مربی)، لیلا داوودآبادی (سرپرست) و مهدیه فراهانی (فیزیوتراپ) به عنوان کادر فنی این تیم را در این مسابقات همراهی می‌کنند.

قهرمان لیگ برتر بانوان سال 99 ایران در مرحله گروهی این رقابت‌ها سه بار برابر حریفان قرار گرفت و با یک برد برابر ریبیسکو فیلیپینز (فیلیپین) و دو شکست مقابل سوپریم چونبری (تایلند) و آلتای (قزاقستان) با کسب رتبه سوم گروه B به کار خود پایان داد.

تیم‌های ریبیسکو فیلیپینز (فیلیپین)، چاکو موچو (فیلیپین) و ژتیزو (قزاقستان) که برابر حریفان خود مغلوب شدند، در ادامه مسابقات برای کسب رتبه‌های پنجم تا هفتم به میدان‌ می روند.
فردا (سه‌شنبه) تیم‌های شرکت کننده در رقابت‌های والیبال قهرمانی باشگاه‌های زنان آسیا استراحت دارند و مرحله نیمه‌نهایی و نهایی این مسابقات روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه 14 و 15 مهرماه پیگیری خواهد شد.

تیم والیبال بانوان سایپا در چهارمین دیدار خود در رقابت‌های قهرمانی باشگاه‌های زنان آسیا به دومین برد خود دست یافت و برای نخستین بار به جمع چهار تیم برتر مرحله نیمه‌نهایی صعود کرد.