شکست کشتی ایران در اولین فینال

به گزارش “ورزش سه”، علیرضا سرلک نماینده ایران در ورزن 57 کیلوگرم کشتی آزاد قهرمانی جهان 2021 اسلو در اولین فینال امشب مقابل گیلمان از امریکا قرار گرفت.

 

علیرضا سرلک پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 11 بر صفر جوزپه ویلارو از اکوادور را مغلوب کرد. او در مرحله یک چهارم نهایی یک نبرد جذاب و تماشایی را برابر حریف بلاروسی برگزار کرد و 7-6 او را در لحظات پایانی شکست داد. علیرضا سرلک در مرحله نیمه نهایی مقابل سلیمان آتلی دارنده مدال نقره جهان از ترکیه قرار گرفت. 7-4 او را شکست داد.

 

در مبارزه فینال توماس گیلمان، دارنده مدال برنز المپیک و نقره جهان از آمریکا مقابل علیرضا سرلک قرار گرفت.

 

دو کشتی گیر مبارزه را محتاطانه شروع کردند و در میانه های وقت اول داور تقاضای اخطار 30 ثانیه برای سرلک کردند؛ به دنبال این اخطار، گیلمان صاحب اولین امتیاز شد. تلاش های سرلک در وقت اول برای گرفتن امتیاز از حریف حاصلی در پیش نداشت و کشتی گیر امریکایی با برتری یک بر صفر کار را به پایان رساند.

 

در وقت دوم حملات سرلک در میان تشویق های بی امان پژمان درستکار با دفاع سنگین حریف مواجه شد؛ در همین حملات بود که گیلمان توانست از فرصت استفاده کند و طی یک غافلگیری سرلک را خاک و خود را 5 امتیازی کند.

 

با یک حمله برق آسا در 30 ثانیه پایانی سرلک صاحب دو امتیاز شد اما نتوانست در خاک روی گیلمان فنی اجرا کند؛ در 18 ثانیه باقی مانده تلاش کشتی گیران کشورمان برای جبران کار حاصلی در پی نداشت و گیلمان با مقاومتی قابل توجه 5-3 از سد سرلک گذشت.

 

کشتی گیر دسته 57 کیلوی ایران صاحب مدال نقره قهرمانی جهان شد.