روحانی: گرندوینری پورشیب افتخار بزرگی است

به گزارش “ورزش سه” و به نقل از تسنیم، حسن روحانی در خصوص رقابت‌های لیگ جهانی کاراته وان مسکو اظهار داشت: در این مسابقات حدود 400 کاراته‌کا از 50 کشور  شرکت کرده بودند و مسابقات نیز از لحاظ برگزاری در سطح فوق‌العاده‌ای برگزاری شد. به غیر از یکی، دو نفر تقریباً همه قهرمانان المپیک در مسابقات حضور داشتند و مسابقات خوبی برگزار شد. در وزن پورشیب نیز به غیر از حریف ترکیه‌ای و ژاپنی همه قهرمانان حضور داشتند.

 

وی در خصوص عملکرد پورشیب عنوان کرد: پورشیب تا قبل از مسابقه نیمه‌نهایی خیلی بافکر و عالی مبارزه کرد اما از یک نقطه در دیدار نیمه‌نهایی و رده‌بندی دو بار ضربه خورد. باید روی این ضعف کار کنیم و برای ما تبدیل به تجربه شود تا در مسابقات قهرمانی جهانی و رویدادهای آینده که برای ما خیلی مهم است دیگر اتفاق نیفتد. پورشیب هیچ وقت کم نمی‌گذارد و در روسیه نیز با تمام توان مبارزه کرد اما بین قهرمانان فرق نیست و همین موضوع باعث شد پورشیب در این مسابقات پنجم شود.

 

مربی تیم ملی کاراته در خصوص کسب عنوان گرندوینر سال‌های 2020 و 2021 توسط پورشیب گفت: با توجه به مدال‌هایی که پورشیب در مسابقات گذشته کسب کرده بود، 95 درصد عنوان گرندوینری او قطعی شده بود و با کسب عنوان پنجمی کاراته وان روسیه این عنوان را کسب کرد. کسب عنوان گرندوینری پورشیب افتخاری بزرگی است تا به عنوان دومین ایرانی به این مهم برسد و پرچم کاراته کشورمان را مثل همیشه در جهان به اهتزار در بیاورد. 

 

روحانی در خصوص عملکرد رقبای ما در مسابقات جهانی و چهره‌های جدید کاراته دنیا گفت: از بُعد فنی تمام قهرمانان در روسیه حاضر شده بودند تا قبل از مسابقات جهانی امارات خود را ارزیابی کنند. فکر می‌کنم در اوزان سبک کارمان سخت‌تر است و باید بچه‌ها در اوزان 60 و 67 خیلی آماده باشند. قهرمانی خوبی در روسیه حضور داشتند و دو چهره از مراکش خیلی خوب بودند. قطعاً بازخورد حضور در روسیه را به هروی، سرمربی تیم ملی انتقال خواهم داد تا بهترین عملکرد را در مسابقات جهانی داشته باشیم. 

 

وی در خصوص تاثیر خروج کاراته از المپیک روی حضور کشورها در مسابقات گفت: تا حدود کمی این اتفاق می‌تواند تاثیرگذار باشد، اما در حال حاضر برای ما مسابقات قهرمانی جهان، قهرمانی آسیا و داخل سالن آسیا خیلی مهم است و سال آینده نیز مسابقات وردگیمز، المپیک جوانان، المپیک ساحلی و بازی‌های آسیایی خیلی مهم است. اینگونه نیست که خروج کاراته از المپیک باعث عدم استقبال کشورها شود. طبیعتاً خروج از المپیک تا حدودی تاثیرگذار خواهد داشت، اما هنوز کاراته در المپیک جوانان و ساحلی حضور دارد و کشورها سرمایه‌گذاری خواهند کرد. از طرفی هدف فدراسیون جهانی بازگشت کاراته به المپیک 2028 است و باید حواس‌مان باشد و پرقدرت ادامه بدهیم. 

مربی تیم ملی کاراته گفت: کسب عنوان گرندوینری پورشیب افتخاری بزرگی است تا به عنوان دومین ایرانی به این مهم برسد و پرچم کاراته کشورمان را مثل همیشه در جهان به اهتزار در بیاورد.;