توصیه‌های مربیان اماراتی برای شکست ایران

به گزارش “ورزش سه”، به نقل از امارت الیوم، مربیان اماراتی پیش از دیدار برابر ایران، توصیه های خود به برت فان مارویک برای پیروزی بر ایران را ارائه دادند. علی ابراهیم از مربیان سابق تیم ملی امارات در این خصوص می‌گوید: دو بازی پیش روی برای ما سرنوشت ساز است و باید توان هجومی همچنین دفاعی تیم تقویت شود. امیدواریم شاهد رفع اشتباهاتی باشیم که در بازی مقابل سوریه و لبنان دیدیم. من از مارویک می‌خواهم که با تنوع تاکتیکی به مصاف ایران برود و همانطور که در دو بازی قبلی دیدیم با یک سیستم در طول مسابقه ظاهر نشود بلکه در مقاطعی که لازم است تغییراتی ایجاد کند. شکست مقابل ایران کار ما را بسیار سخت خواهد کرد. مدافعان باید در بالاترین سطح تمرکز باشند و نفراتی انتخاب شوند که می‌توانند به تیم کمک کنند خصوصا با توجه به اینکه نقطه تمایز بازیکنان ایران قدرت بدنی و قامت بلند آنهاست. ما نمی‌خواهیم فن مارویک را نصیحت کنیم اما اینها نکات فنی است که باید به آنها توجه شود.

 

عبدالله مسفر دیگر مربی سابق تیم ملی امارات هم گفت: تاگلیابوئه مهاجم آرژانتینی در بهترین شرایط آمادگی خودش قرار دارد و شایسته است در ترکیب اصلی جای بگیرد. مربی باید به این بازیکن توجه کند خصوصا در شرایطی که تیم ملی امارات به استفاده از همه برگ‌های برنده خودش در این بازی نیاز دارد. رویارویی با ایران به بازیکنانی نیاز دارد که شرایط بدنی مناسب برای چنین مسابقه ای را داشته باشند. از بازیکنان‌مان می‌خواهم که خودشان را باور داشته باشند. از نظر جسمی و ذهنی در بالاترین سطح آمادگی به میدان بروند. برخی از نفرات مثل کایو مقابل سوریه و لبنان از آمادگی کافی برخوردار نبودند. باید از ضربات ایستگاهی به بهترین شکل استفاده کنیم  و در نهایت بدانیم که شکست در این بازی ما را عملا از بین گزینه‌های صعود خارج می کند و آخرین شانس ما به شمار می‌رود.

 

حسن محمد سرمربی سابق باشگاه الوصل امارات هم گفت:کادر فنی باید نقاط ضعف و قدرت حریف را به خوبی شناسایی کرده باشد و بر همین اساس سبک بازی و ترکیب مورد نظر را انتخاب کند. با توجه به حضور بازیکنان در 5 هفته بازی‌های لیگ از نظر آمادگی بدنی در شرایط خوبی قرار داریم. مسئله مهم این است که از آماده ترین نفرات در ترکیب استفاده شود. بیشتر بازیکنان ملی پوش ما در باشگاه‌های خودشان در این هفته‌ها بازی کرده‌اند و به بالاترین سطح آمادگی بدنی رسیده‌اند. امیدوارم این مسئله به تیم ما کمک کند.

ترجمه: تسنیم

مربیان اماراتی در گفتگوهای مختلفی، راهکارها و توصیه های خود برای پیروزی بر ایران را به سرمربی تیم ملی این کشور ارائه دادند.