کری سنگین سعداله یف برای گلیج و اسنایدر

به گزارش “ورزش سه”، عبدالرشید سعداله یف کشتی گیر تیم ملی روسیه که ۸ هفته قبل فینال وزن ۹۷ کیلوگرم رقابت های المپیک 2020 توکیو را مقابل کایل اسنایدر برگزار کرده بود، بار دیگر با شکست کشتی گیر آمریکایی قهرمان جهان شد. او امروز اعلام کرد که می خواهد برای ششمین بار عنوان قهرمانی را تصاحب کند.

روز گذشته مسابقه فینال وزن 97 کیلوگرم کشتی قهرمانی جهان میان عبدالرشید سعداله یف روسی و کایل اسنایدر آمریکایی برگزار شد. این دو نفر برای چهارمین بار در یک مسابقه فینال قهرمانی جهان با یکدیگر روبرو شده بودند. در سه مرتبه قبلی، سعداله یف 2 بار پیروز شده بود و اسنایدر نیز یک بار از سد این حریف قدرتمند گذشته بود. در فینال مسابقات قهرمانی جهان در نروژ، سعداله یف برای سومین بار موفق شد اسنایدر را شکست داده و پنجمین قهرمانی خود در مسابقات جهانی را کسب کند.

 

 

عبدالرشید سعداله یف در این خصوص گفت: من واقعاً می خواستم برای پنجمین بار قهرمان شوم. قهرمانی پنجم در اسلو بسیار بهتر از قهرمانی چهارم در توکیو به نظر می رسد، خدا را شکر این امکان وجود داشت. اکنون می توانم کمی استراحت کنم، باید آسیب دیدگی هایم را بهبود ببخشم. من می خواهم ششمین قهرمانی خود در مسابقات جهانی را کسب کنم.

 

 

پیروزی عبدالرشید سعداله یف علاوه بر اینکه باعث شد او مدال طلا را بر گردن بیاویزد، سبب شد تا تیم ملی روسیه بالاتر از آمریکا عنوان قهرمانی این مسابقات را از آن خود کند. او در این خصوص گفت: من هنگام مبارزه با اسنایدر به این موضوع فکر نمی کردم. اما وقتی من در این مسابقه برنده شدم، تدیف سرمربی تیم ملی روسیه به من گفت که ما قهرمان شده ایم. برای من به عنوان کاپیتان تیم، این یک لحظه بسیار مهم و ارزشمند بود.

 

عبدالرشید سعداله یف 25 ساله عضو تیم کشتی دینامو روسیه است. او تمریناتش را در ماخاچ قلعه (جمهوری داغستان) و منطقه مسکو برگزار می کند. سعداله یف علاوه بر 5 قهرمانی در مسابقات جهانی، در رقابت های المپیک ریو و در وزن 86 کیلوگرم و مسابقات المپیک توکیو در وزن 97 کیلوگرم عنوان قهرمانی را از آن خود کرد. او 4 طلای مسابقات قهرمانی اروپا را نیز از آن خود کرده است.

عبدالرشید سعداله یف قهرمان المپیک و مسابقات جهانی نروژ، اعلام کرد که می خواهد برای ششمین بار قهرمان مسابقات جهانی کشتی آزاد شود.