کار سخت گروه هفت برای رسیدن به ترکیب تیم ملی

به گزارش “ورزش سه”، در میانه‌های لیگ نوزدهم بود که اظهارنظرهای مختلف در مورد تبعات شروع دوباره مسابقات فوتبال سبب تاخیر زیاد در از سرگیری رقابت‌ها شد و پس از ماه‌ها درنهایت اهالی فوتبال علی‌رغم برخی مصاحبه‌های تند، تصمیم به شروع دوباره فوتبال کردند. همین تاخیر و تعلل چند ماهه اما سبب شد تا حالا که بیش از یکسال از این اتفاق گذر کرده‌ایم، نتوانیم تقویم مسابقات فوتبال را به حالت سابق برگردانیم و این موضوع ضررهای زیادی به باشگاه‌های فوتبال، بازیکنان و تیم ملی وارد کرده است.
به دلیل همین تعلل بود که استقلال، پرسپولیس و تراکتور بدون برگزاری بازی به رقابت های لیگ قهرمانان آسیا پا گذاشتند و نتیجه هم حذف دو نماینده از سه نماینده ایران بود. حالا هم تیم ملی در شرایطی باید به مصاف امارات و سپس کره جنوبی برود که هیچ یک از بازیکنان لیگ داخلی هنوز فرصت حضور در بازی رسمی را پیدا نکرده‌اند و این‎‌ها همه در حالی است که مسابقات فوتبال در کشورهای همسایه تقریبا هفته ششم را پشت سر گذاشته و کشورهای صاحب فوتبال نیز هفته تقریبا نزدیک به ده هفته است که رقابت‌هایشان را آغاز کرده‌اند و بازیکنانشان در شرایط بسیار خوبی در لیگ قهرمانان اروپا و همینطور مسابقات مقدماتی جام جهانی قطر شرکت می‌کنند.

البته در این بین دراگان اسکوچیچ که در آخرین مصاحبه خود به تاثیر این موضوع در عملکرد تیمش اشاره مستقیم داشت، خوش شانس است که از 26 بازیکنی که دعوت کرده، 19 بازیکن در لیگ‌های مختلف فوتبال اروپا بازی می‌کنند و با شرایط بدنی خوبی به تیم ملی اضافه شده‌اند و همین موضوع هم کار هفت بازیکن دعوت شده از لیگ برتر ایران را برای حضور در ترکیب اصلی سخت می‌کند.

 

وحید امیری، مهدی ترابی، میلاد سرلک، سیاوش یزدانی، امید نورافکن، یاسین سلمانی و سعادت حردانی هفت بازیکنی هستند که از لیگ داخلی به اردوی تیم ملی فراخوانده شده‌اند و در آخرین مصاف تیم ملی که چند هفته پیش مقابل عراق برگزار شد، امید نورافکن و وحید امیری در ترکیب اصلی حضور داشتند. حالا شاید بازی نکردن این هفت بازیکن سبب شود که آنها کار سخت‌تری برای رسیدن به ترکیب اصلی داشته باشند و این موضوع بی‌شک محدودیتی برای سرمربی تیم ملی هم به شمار می‌رود. در این بین بازیکنان پرسپولیس به دلیل حضور در لیگ قهرمانان آسیا شرایط بهتری نسبت به چهار بازیکن دیگر دارند و البته باید به این نکته ویژه اشاره داشت که اسکوچیچ در بازی‌های قبلی نشان داده میزان آمادگی بازیکنان در تمرین تاثیر بسزایی در حضور ثابت آنها در ترکیب اصلی دارد.

مسابقات فوتبال ایران برخلاف بسیاری از کشورهای صاحب فوتبال و همینطور کشورهایی که از فوتبال ما سطح پایین‌تری دارند، همچنان با نزدیک به سه ماه تاخیر مواجه است؛ تاخیری که به دلیل وقفه طولانی در شروع دوباره مسابقات پس از شیوع ویروس کرونا در میانه‌های نیم فصل دوم لیگ نوزدهم در آن ایجاد شد و چندین باشگاه نیز در این تاخیر تاثیر مستقیم داشتند و حالا بار دیگر یک فصل فشرده و بسیار سخت پیش روی مسئولان فوتبال ایران قرار گرفته و در شرایطی باید آن را پشت سر بگذاریم که رقابت‌های جام جهانی قطر نیز در پیش است.

تنها هفت بازیکن از لیگ داخلی در میان 26 بازیکن دعوت شده به اردوی تیم ملی دیده می‌شوند و همین مسئله ممکن است کار دست این بازیکنان بدهد.