آخرین ملی‌پوشان فولادی در لیست تیم ملی امید

به گزارش “ورزش سه” تیم ملی امیدهای ایران در تدارک برپایی آخرین اردوی آماده‌سازی جهت عزیمت به تاجیکستان و رقابت با تیم‌های نپال، تاجیکستان و لبنان برای کسب جواز صعود به مسابقات مرحله نهایی زیر 23 سال آسیا است.

 

مهدی مهدوی‌کیا در سه مرحله اردوی انتخابی بازیکنان دعوت شده را مورد ارزیابی قرار داد و 29 بازیکن را انتخاب کرد. تیم فولاد خوزستان شش بازیکن در فهرست اولیه تیم ملی امید داشت که دو نفر تأییدیه کادر فنی امیدهای ایران را به دست آوردند تا نمایندگان سرزمین پراستعداد جنوب در جدیدترین فهرست تیم ملی باشند.

 

علیرضا باویه، هافبک خوش‌تکنیک و گلزن اول رده سنی جوانان کشورمان، بازیکنی است که قابلیت بازی در پست هافبک تهاجمی، تدافعی و کناری را داراست و با توجه به تکنیک ناب و حرکات انفجاری در میانه زمین می‌تواند گره‌گشای لحظات حساس مسابقات باشد. علیرضا باویه قبلا سابقه کاپیتانی تیم ملی نوجوانان و همراهی تیم ملی جوانان را داشته است و این بار می‌تواند با کمک گرفتن از مهدوی‌کیا قابلیت‌های فنی‌‌اش را بیشتر از قبل به نمایش بگذارد.

 

 

محمد امین حزباوی، مدافع میانی بلندقامت و دارای عنوان بهترین مدافع لیگ برتر جوانان کشور، دیگر فولادی حاضر در تیم ملی امیدهاست که در کنار قدرت سرزنی از توان بازیسازی و حمل توپ خوبی برخوردار بوده و علاوه بر پست مدافع میانی قادر به بازی در پست هافبک دفاعی نیز هست. محمد امین حزباوی جوانترین بازیکن تیم بزرگسالان فولاد خوزستان محسوب می‌شود و در جریان مسابقات تدارکاتی فولاد در تهران چشم مهدوی‌کیا را گرفت و به تیم ملی امید راه یافت. حزباوی پس از درخشش با پیراهن تیم ملی نوجوانان و جوانان حالا فرصت بروز استعدادهایش زیر نظر مهدوی‌کیا در تیم ملی امید را یافته است.

 

باشگاه فولاد خوزستان در این فصل با توجه به پنجره بسته نقل و انتقالات، به درخشش استعدادهای ناب خوزستانی دل بسته است و میدان دادن عبدالله ویسی به جوانان خوش آتیه‌ی فوتبال جنوب منجر به دیده شدن آن‌ها از سوی کادر فنی تیم ملی امیدهای ایران شد.

علیرضا باویه و محمد امین حزباوی دو نماینده باشگاه فولاد خوزستان در آخرین اردوی تیم ملی امید قبل از سفر به تاجیکستان هستند.