بازگشت دوباره به ایران؟ تکذیب می‌کنم

به گزارش “ورزش سه” یکی از چهره‌های موفق در عرصه مربیگری فوتسال زنان ایران، بدون‌شک شهرزاد مظفر است؛ سرمربی که با تیم ملی ایران توانست بر بام قاره آسیا بایستد و حدود دو سال است در کویت، به عنوان سرمربی تیم ملی فوتسال زنان این کشور مشغول به فعالیت است و سخت در تلاش است تا بتواند به فوتسال نوپایِ کویت سر و سامان بدهد و ماموریتی دشواری را بر دوش دارد.

 

مظفر در ماه‌های گذشته بارها نامش در حوالی تیم ملی فوتسال زنان ایران شنیده شده و او هم در پاسخ، آن‌ها را شایعه دانسته است؛ در حالی‌که 10 روز تا شروع لیگ فوتسال زنان ایران مانده و نایب رئیس فدراسیون فوتبال وعده داده بود پیش از شروع لیگ، سکاندار جدید تیم ملی مشخص خواهد شد، بار دیگر اسم شهرزاد مظفر به میان آمده و بحث این است که فدراسیون فوتبال منتظر بازگشت این سرمربی ایرانی از کویت است تا او را به عنوان سرمربی انتخاب کند.

 

در این‌باره گفتگویی را با شهرزاد مظفر داشتیم که در ادامه می‌خوانید؛ او هم‌چنین در گفتگوی خود به حواشی پیش آمده درباره تیم ملی و کناره‌گیری علی صانعی هم واکنش داشته و از تجربه همکاری‌اش با این مربی باتجربه سخن گفته که در ادامه خواهید خواند.

 

 

* بازگشت به تیم ملی ایران؟ اصلا صحبتی نداشتم

 

واقعا این مسئله صرفا یک شایعه است، همان‌طور که قبلا گفتم من با فدراسیون کویت قرارداد دارم و ضمن این‌که هیچ تماسی در این زمینه فدراسیون فوتبال با من نداشته است که بخواهد مستقیماً در این زمینه صحبت کند؛ این مسئله صرفا شایعه است و حقیقت ندارد.

 

 

* در ایران همکاری خوبی با علی صانعی برقرار داشتم

 

من با آقای صانعی (مدیرفنی وقت تیم ملی) در جام ملت‌های آسیا 2018 همکاری داشتم و همکاری‌مان هم همکاری بسیار خوبی بود؛ ایشان خیلی در مقاطع مختلف به تیم ملی فوتسال زنان کمک کردند، من خودم به شخصه همکاری بسیار خوب و موثری با ایشان داشتم و هیچ مشکلی با علی صانعی در مدت زمانی که با همدیگر همکاری می‌کردیم، نداشتیم و همه چیز خوب و روان جلو رفت.

 

 

* از حضور بازیکنان ایرانی در لیگ کویت بی‌اطلاعم!

 

من درباره لژیونر شدن بازیکنان ایرانی خبر موثقی ندارم، کم و بیش با فرشته کریمی در تماس هستم و من هم از طریق خود بچه‌ها متوجه شدم که صحبت‌هایی را برای حضور در لیگ کویت داشته‌اند اما واقعا در جریان جزئیات نیستم و نمی‌دانم که کی به لیگ کویت خواهند آمد و فکر می‌کنم خود آن‌ها بهتر بتوانند در این زمینه صحبت کنند و بیشتر اطلاعات داشته باشند.

 

 

* برخلاف تصورات، لیگ کویت امسال کوتاه‌تر از همیشه است

 

فصل جدید لیگ فوتسال زنان کویت از شنبه پیش‌روی آغاز خواهد شد، امروز قرار است مراسم قرعه‌کشی برگزار شود و مقداری به خاطر مسائل کرونا و مسائل دیگری که وجود دارد، 2 تیم هنوز شرایط‌شان مشخص نیست و باید ببینیم امروز در جلسه قرعه‌کشی چه تیم‌هایی حاضر خواهند شد و در واقع باید بگویم که امروز مدل برگزاری فصل جدید لیگ کویت نهایی می‌شود؛ برخلاف فصول گذشته، امسال لیگ کویت کوتاه‌تر خواهد بود و علت آن هم بی‌برنامگی است که در سطح آسیا و دنیا برای مسابقات مختلف اتفاق افتاده است و ما هم نمی‌توانیم برنامه‌ریزی کنیم.

 

 

* متاسفانه کرونا علیه مدل‌هایی است که من به فدراسیون کویت دادم

 

آن‌چیزی که در ذهن ما می‌گذرد، این بود که ما لیگ را سال به سال شکیل‌تر و طولانی‌تر کنیم و من مدل‌های مختلفی را به مسئولان فدراسیون کویت پیشنهاد داده بودم که ما بتوانیم سال به سال با توجه به این‌که تعداد تیم‌ها کم است، بتوانیم با سازوکار مراحل پلی‌آف و … لیگ را بتوانیم طولانی‌تر کنیم و واقعا هم قصدمان این بود که بتوانیم لیگ را 6-7 ماه ادامه بدهیم و بازیکنان درگیر لیگ باشند اما متاسفانه کرونا باعث بهم‌ریختگی تورنمنت‌های ملی شد و ما هم نتوانستیم برنامه‌ریزی‌هایمان را درست طبق آن‌چه می‌خواستیم پیش ببریم.

 

 

* احتمالاً مسابقات داخل سالن آسیا در اسفندماه برگزار شود

 

به طور مثال الان آخرین برنامه این‌چنین است که مسابقات ملی داخل سالن آسیا قرار است در ماه مارچ 2022 (اسفند 1400) برگزار شود، اگر قرار باشد که این‌طور باشد طبیعتا ما نمی‌توانیم لیگ امسال کویت را خیلی طولانی کنیم و در نتیجه ترجیح دادیم که لیگ امسال را هم کوتاه برگزار کنیم و اوایل ژانویه 2022 (دی 1400) به اتمام برسانیم تا اگر تیم ملی خواست برای مسابقات داخل سالن آسیا آماده شود، بتوانیم دو ماه بازیکنان ملی‌پوش را در اختیار داشته باشیم. مشکلات زیادی با این بی‌برنامگی مسابقات رسمی داریم و چون هیچ اعلامی هم نمی‌شود، متاسفانه ما هم نمی‌توانیم برنامه‌ریزی داشته باشیم.

سرمربی سابق تیم ملی فوتسال زنان ایران بار دیگر نسبت به شایعات درباره بازگشت خودش به ایران واکنش نشان داد و آن را رد کرد.