وعده جذاب جهانبخش برای جام جهانی ۲۰۲۲

به گزارش “ورزش سه”، با وجود اینکه ایران همواره یکی از قدرت‌های سنتی فوتبال آسیا به شمار آمده اما هیچ گاه نتوانسته از مرحله گروهی جام جهانی بالاتر برود. با این حال علیرضا جهانبخش، ستاره تیم ملی ایران، معتقد است که با توجه به عملکرد اخیرشان در مقدماتی جام جهانی، آن ها می‌توانند در آینده به چیز خاصی دست پیدا کنند.

 

اما در جام جهانی 2018 ایرانی‌ها شانسی برای صعود تیم‌شان به مرحله بعدی جام جهانی قائل نبودند اما آنها کار را با پیروزی برابر مراکش آغاز کردند. با این حال حتی بعد از این برد دلچسب نیز با توجه به دو مسابقه بعدی برابر اسپانیا و پرتغال، ایران باز هم می‌توانست شانس زیادی برای خود قائل باشد. در این حال ایران مقابل اسپانیا با یک گل شکست خورد و در دیدار برابر پرتغال به تساوی 1-1 رسید تا با سربلندی جام جهانی را ترک کرده باشد.

 

علیرضا جهانبخش در مصاحبه با ESPN گفت: “اگر کمی خوش شانس تر بودیم می‌توانستیم در جام جهانی 2018 به دور بعد صعود کنیم. با این حال می‌توانم بگویم که ما در سال 2022 یک شانس بزرگ داریم زیرا فکر می کنم نیمی از تیمی که در آن جام جهانی بازی کرد، اکنون در این مرحله مقدماتی با هم بازی می کنند.

 

 

ما همچنین چند بازیکن جوان داریم که از باشگاه های مختلف به ما ملحق شده اند و می توانم بگویم که ما در حال حاضر ترکیبی از بازیکنان باتجربه و جوان داریم که همه آنها انگیزه زیادی برای ارائه عملکرد خوب در تیم ملی دارند. من فکر می کنم این ترکیب می تواند به ما کمک کند تا به بالا و بالاتر برسیم.”

 

جهانبخش همچنین درباره اینکه آیا تیم فعلی ایران بهترین نسل فوتبال این کشور محسوب می‌شود یا خیر نیز گفت: “البته برای من سخت است در این باره قضاوت کنم. من می گویم این یکی از بهترین نسل های کشور ما است. من فکر می کنم 80 درصد تیم در حال حاضر خارج از ایران(در کشورهای مختلف) هستند، نه تنها بازی می کنند بلکه واقعاً خوب عمل می کنند، مهم هستند و برای تیم های خود تفاوت ایجاد می کنند.  

 

وقتی به 10 سال پیش نگاه می کنیم اصلا شرایط این‌گونه نبود. من از پتانسیل بازیکنان حاضر در ایران آگاه هستم و می‌توانم بگویم اگر آنها به اروپا بیایند و قابلیت هایشان را توسعه دهند، می توانند پیشرفت زیادی داشته باشند.”

 

علیرضا جهانبخش در ادامه گفت: ” من بسیار خوشحالم زیرا وقتی 9 یا 10 سال پیش به اروپا آمدم، تعداد زیادی از ما خارج از ایران بازی نمی کردیم. امیدوارم 100 درصد بازیکنان تیم ملی بتواند در خارج از کشور بازی کنند و برای موفقیت باشگاه های خود و بالا بردن پرچم ایران بجنگند.”

 

 

جهانبخش در پایان گفت: “فکر می کنم در سال 2013 بود که اولین بازی خود را با تیم ملی انجام دادم که رویایی بود که به حقیقت پیوست. فقط شش ماه بعد، من در جام جهانی برای کشورم بازی کردم؛ چیزی که من برای آن برنامه ریزی نکرده بودم. حالا 9 یا 10 سال بعد، من تیم ملی را در زمین هدایت می کنم. صادقانه نمی توانم این احساس را توصیف کنم و این افتخار بزرگی برای محسوب می شود.”

علیرضا جهانبخش، ستاره تیم ملی ایران، معتقد است که آنها با تیمی که در اختیار دارند می توانند تا مرحله حذفی جام جهانی نیز پیش برآورد.