ستاره سابق لیورپول در مسیر لیگ آمریکا

به گزارش “ورزش سه”، شکیری پس از سه سال حضور در آنفیلد بالاخره تابستان گذشته تصمیم گرفت که از این باشگاه جدا شده و راهی لیون شد.

این بازیکن فصل گذشته شرایط خوبی را در لیورپول سپری نکرد و تنها پنج بازی توانست در ترکیب اصلی این تیم تحت هدایت یورگن کلوپ به میدان برود.

در نهایت همین موضوع باعث شد که این ملی‌پوش سوییسی تصمیم به ترک آنفیلد گرفته و به امید بهبود شرایط و داشتن دقایق بیشتری برای حضور در میدان راهی لیگ فرانسه شود و پیراهن لیون را به تن کند.

 

 

اما شکیری نتوانست در لیگ فرانسه نیز بار دیگر به دوران اوجش برگردد و از 23 بازی که لیونل در این فصل انجام داده، او تنها در 9 بازی در ترکیب اصلی این تیم به مدان رفته است. عملکرد او در 11 بازی که در زمین حضور داشته نیز دو گل و سه پاس گل بوده است.

روزنامه فرانسوی اکیپ در اواخر ماه دسامبر خبر داده بود که لیون قصد دارد با توجه به شرایط مالی دشواری خود، این بازیکن را به فروش برساند و یکی از باشگاه‌های سوییسی مدعی اصلی جذب او بود.

این اتفاق رخ نداد  و حالا سایت رسمی ام ال اس خبر داده که باشگاه آمریکایی شیکاگو فایر به عنوان مشتری جدی شکیری قدم پیش گذاشته است. این سایت روز جمعه خبر داده که شیکاگو در آستانه امضای قراردادی برای جذب این بازیکن است.

گفته می‌شود مدیران لیون قصد دارند این بازیکن را که هنوز دو سال دیگر با آنها قرارداد دارد، با مبلغی در حدود شش میلیون پوند به فروش برسانند.

ژردان شکیری، ستاره سابق لیورپول، آماده است تا با جدایی از لیون راهی لیگ فوتبال آمریکا شود.