کونسیسائو و انتقاد از سیاست فروش در پورتو

به گزارش “ورزش سه”، سرجیو کونسیسائو، سرمربی پورتو پیش‌بینی کرده سه فوتبالیستی که در نقل و انتقالات زمستانی به این تیم پیوسته اند برای مطابقت با شرایط به زمان نیاز دارند. او همچنین از جدایی سه بازیکن کلیدی تیمش انتقاد کرده است. 

 

سرجیو کونسیسائو گفت: “این بازیکنان به یک دوره سازگاری احتیاج دارند. روبن سمدو با اضافه وزن به اینجا آمده و قطعاً در مرحله ابتدایی با مشکل روبه رو خواهد بود. استفان اوستاکیو به دلیل ابتلا به کرونا تنها در یک جلسه تمرینی حاضر بود و پس از آن نیز به تیم ملی ملحق شد. گالینو به شکل صد درصدی از نظر بدنی آماده نیست اگرچه در تمرینات حاضر بوده است.” 

روبن سمدو و گالنو، مهاجم برزیلی به ترتیب از المپیاکوس یونان و براگا به پورتو ملحق شده اند. در حالی که استفان اوستاکیو، هافبک پرتغالی-کانادایی به شکل قرضی و تا پایان فصل از پاکوش فریرا به پورتو آمده است. 

 

کونسیسائو در ادامه گفت: “ما قبلا این فرصت را داشتیم که در مورد بازار صحبت کنیم. در حال حاضر صحبت کردن درباره آن دیگر هیچ فایده ای ندارد. اینها بازیکنانی هستند که به یک دوره برای انطباق با تیم احتیاج دارند و نهایتا می توانیم از آنها استفاده کنیم. من نمی‌خواهم بیشتر از این قضیه را کش دهم.” 

 

کونسیسائو در مورد گالنو که پیش از این در همین پورتو با او کار کرده بود نیز گفت: “گالنو در مراحل اولیه کارش با ما بود. در آن زمان ما بازیکنانی در پست او داشتیم که فکر می کردیم سریع تر و توانمند تر هستند. براگا نه تنها او را به بازیکنی رقابتی تبدیل کرد بلکه سطح کیفیتش را هم افزایش داد. او چندین ویژگی دارد که می تواند به ما کمک کند.” 

 

از طرف دیگر سرمربی پورتو از جدایی لوئیس دیاز (لیورپول)، سرجیو اولیویرا(رم) و خسوس کورونا (سویا) انتقاد کرد. او گفت: “از نظر کیفیت واضح است که در این مقطع لوئیس دیاز بخش فوق العاده ای از تیم ما به حساب می آمد. سرجیو اولیویرا که کمتر مورد استفاده قرار می گرفت، بازیکن قدرتمندی در زمین بود. کرونا، حتی در این فصل که آنقدر خوب عمل نکرد، در رختکن بازیکن مهمی برای ما محسوب می شد.” 

 

پورتو در این فصل پنجره نقل و انتقالاتی 49 میلیون یورو فروش داشته و از این حیث در دنیا سومین تیم لقب گرفته است. سرخیو کونسیسائو پرتغال را کشوری فروشنده توصیف کرده و مدعی شد این نیز بخشی از شرایط کار کردن در پورتو است. 

 

حالا پورتو در شرایطی برابر آروکا بازی می کند که این تیم در دو دیدار آخر خارج از خانه خود موفق به کسب چهار امتیاز شده، اما پورتو به دنبال ثبت بازی شماره 48 بدون شکست خود و رکوردشکنی در تاریخ فوتبال پرتغال است. 

 

سرخیو کونسیسائو در مورد این دیدار گفت: “با توجه به نتایجی حریف، برد در آموریرا مقابل پریا و تساوی با فامالیکائو، بازی سختی را پیش بینی می کنیم. بیشتر امتیازهای کسب شده حریف در خانه بوده است و این به ما بستگی دارد که به بازی به عنوان یک فینال دیگر نگاه کنیم. با توجه به تعطیلی مسابقات، طی روند آمادگی آسان‌تر شد و ما برای کسب سه امتیاز هر کاری انجام می‌دهیم.” 

 

آبی و سفیدها برای 15 بازی متوالی پیروز شده و حالا می توانند با رکورد آندره ویاش بواس با 16 برد در فصل 2011/12 برابری کنند. پورتو هنوز با شش امتیاز اختلاف در صدر جدول فاصله دارد و یک هفته دیگر آنها به مصاف تیم رده دومی اسپورتینگ خواهند رفت.

 
سرخیو کونسیسائو در ادامه افزود: “در پایان فصل همه مسابقات مهم خواهند بود. اگر در ماه فوریه در همه مسابقات ها پیروز شده و در همین جا متوقف شویم، هیچ جامی نخواهیم برد. این ماه در نتیحه فصل ما مانند ماه های مارچ، آوریل و می مهم است، اما تعیین کننده نخواهد بود.”

 
زیدو نیجریه ای باید دوباره به ترکیب اصلی برسد و مهدی طارمی ایرانی، ماتئوس اوریبه کلمبیایی و استفان اوستاکیو کانادایی از اردوی تیم ملی راهی پورتو شده اند. پورتو، صدرنشین لیگ با 56 امتیاز، روز یکشنبه، ساعت 18:00 در آروکا و در دیداری برای بیست و یکمین هفته لیگ برتر به مصاف این تیم رده پانزدهمی با 18 امتیاز خواهد رفت. 

 

سرخیو کونسیسائو در پایان گفت: “به این بازی به عنوان مهم ترین دیدار خود نگاه خواهم کرد. آروکا سزاوار احترام است و باید به شکلی آماده شویم که انگار یک بازی لیگ قهرمانان در پیش داریم. من به بازی بعدی فکر نمی‌کنم.”

سرجیو کونسیسائو، سرمربی پورتو، درباره عملکرد این تیم در نقل و انتقالات زمستانی صحبت هایی انتقادی را مطرح کرده است.