اطری: در اردوی المپیک تمرکزمان روی کشتی نبود

به گزارش “ورزش سه” و به نقل از تسنیم، رضا اطری در خصوص اینکه سرمربی سابق تیم ملی کشتی آزاد در مصاحبه‌ای عنوان کرد کشتی‌گیران در المپیک مشکل بدنی نداشتند، اظهار داشت: ما هم مشکل بدنی داشتیم و هم روحی-روانی. بدن من شرایط خوبی نداشت، تمرینات خاصی که در نظر گرفته بودند، برای آن مقطع خوب نبود. آن تمرینات خیلی خوب بود، فوق‌العاده تخصصی هم بود، ولی اجرای این تمرینات نزدیک مسابقه شاید کار درستی نبود.

 

وی اضافه کرد: مربیان با هم همدل و هماهنگ نبودند و همین باعث شد که بین کشتی‌گیران و مربیان تفرقه بیفتد و درنهایت آن شرایط روحی و بدنی که برای روز مسابقه نیاز بود، در تیم ایجاد نشد و من هم نتوانستم کشتی‌های خوبی بگیرم.

 

اطری با اشاره به وضعیت بدن ملی‌پوشان در المپیک 2020 گفت: این کاملا مشهود بود که بدن بچه‌ها کاملا سنگین بود، دیدیم که آنهایی که هم در مسابقات جهانی و هم المپیک کشتی گرفتند، در جهانی بدن‌شان شرایط بهتری داشت و توانستند کشتی‌های بهتری بگیرند. ضمن اینکه بحث‌های انگیزشی هم خیلی موثر است. اینکه سرمربی طوری با شاگردانش کار کند که از نظر روحی این شرایط را در خود ببینند که قهرمان دنیا شوند، ولی در المپیک شرایط ما اینطور نبود. مشکلات شخصی بیشتر وارد کار می‌شد و اینها آزاردهنده بودند و درنهایت شرایط بدی برای روز مسابقه به وجود آمد. بهتر بود تمرکز ما بیشتر روی مسابقه باشد تا چیزهای دیگر.

 

اطری که در مسابقات قهرمان کشوری گرگان به فینال مسابقات رسید اما نتوانست سر وزن برسد و کشتی فینال را از دست داد، در خصوص ادامه کارش در چرخه انتخابی تیم ملی تصریح کرد: بلافاصله بعد از قهرمان کشوری نامه زدم که می‌خواهم در 61 کیلو کشتی بگیرم، 10 روز است که به خاطر ابتلا به اُمیکرون تمرین نکرده‌ام. باید ببینم چه تصمیمی در مورد حضورم در جام تختی گرفته می‌شود. امیدوارم با توجه به اینکه به فینال قهرمان کشوری رسیدم، به من سهمیه حضور در جام تختی داده شود.

ملی‌پوش وزن اول کشتی آزاد در بازی‌های المپیک تاکید کرد که آزادکاران حاضر در المپیک شرایط بدنی و روحی مناسبی نداشتند و در اردوی المپیکی تمرکز خیلی روی کشتی نبوده است.