خداحافظی زودهنگام جانشین رونالدو از رئال مادرید!

به گزارش “ورزش سه”، گرت بیل در ترکیب رئال مادرید در بازی برابر بیلبائو در استادیوم سن مامس بازی نکرده و تمام مدت روی نیمکت حضور پیدا کرد. اما جالب اینجاست این ستاره ولزی او حتی برای گرم کردن نیز به لب خط فراخوانده نشد. گرت بیل هرگز برای کارلو آنچلوتی که ترجیح داد وینی و رودریگو را در ترکیب قرار داده و ایسکو را به عنوان اولین مهره هجومی خود برای حضور در ترکیب انتخاب کرد، گزینه ای قابل حساب برای قرار گرفتن در زمین نبود.

 

اما گرت بیل در این میان تنها نبود، زیرا نه ادن هازارد و نه لوکا یوویچ، دو مهاجم دیگر تیم نیز مورد توجه سرمربی رئال مادرید قرار نگرفتند، اما مورد این بازیکن خاص و متفاوت است. نه هازارد و نه یوویچ سابقه ای مانند گرت بیل به عنوان بازیکن رئال مادرید دارد را ندارند.

 

 

چهار بار قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا با ارائه عملکردی تعیین کننده در فینال های 2014، 2016 و 2018، باعث شده گرت بیل جایگاه یک بازیکن تاریخی در باشگاه رئال مادرید از آن خود کند. گل تعیین کننده او در فینال لیسبون برابر اتلتیکومادرید و البته دو گل تماشایی مقابل لیورپول در کیف، برای همیشه در ذهن هواداران رئال مادرید باقی خواهد ماند. در روزهای ابتدایی حضور گرت بیل در مادرید از او به عنوان جانشین کریستیانو رونالدو در درازمدت نام برده شد، اما شرایط متفاوت پیش رفت.

 

پنج ماه پیش از پایان قرارداد گرت بیل، همه چیز در مورد آینده این بازیکن در هاله ای از ابهام قرار گرفته، هرچند قطعیت هایی نیز وجود دارد. این بازیکن در این فصل سه مصدومیت به همراه یک مورد ابتلا به کرونا داشته که زمان بازی او در لباس رئال مادرید را به حداقل رسانده است: 193 دقیقه در سه بازی که آخرین آنها در تاریخ 28 سپتامبر 2021 است. آن روز گرت بیل برای آخرین بار در ترکیب ثابت قرار گرفته و البته به علت آسیب دیدگی از زمین خارج شد.

 

جالب اینجاست گرت بیل در فصل جاری 232 دقیقه در ترکیب تیم ملی ولز بازی کرده و در رده ملی بیشتر از باشگاهی به میدان رفته است. تیم ملی ولز در تاریخ 24 مارچ و در اولین بازی پلی آف جام جهانی قطر به مصاف اتریش با داوید آلابا می رود. قرارداد او در 30 ژوئن به پایان می رسد و باید دید در صورت صعود تیم ملی ولز به جام جهانی چه تصمیمی در انتظار گرت بیل خواهد بود. 

 

 

در صورت ناکامی این تیم که حتی احتمال زیادی مبنی بر خداحافظی این بازیکن از دنیای فوتبال در سن 32 سالگی وجود دارد. اما بازی کردن در جام جهانی در نوامبر سال جاری انگیزه بزرگی برای گرت بیل بوده و ممکن است تغییراتی در مسیر آینده این بازیکن ایجاد کند.

 

ممکن است در دیدار امشب رئال مادرید مقابل گرانادا شاهد حضور گرت بیل د ترکیب باشیم. اما معدود هواداران این تیم انتظار دارند کارلو آنچلوتی نام او را در ترکیب ثابت قرار دهد. از آن قدم های بلند، قدرت پای چپ و توانایی سرزنی روزهای فراوانی گذشته و انگار شاهزاده رئال مادرید در دهه ها پیش در ترکیب این تیم بازی می کرده است.

 

علیرغم سال های نه چندان خوب اخیر، گرت بیل نقش مهمی در افتخارات یک دهه اخیر رئال مادرید داشته است.