گزارش AFC از درخشش طارمی در اروپا / ستاره ایران تاثیرگذار در پورتو +عکس

به گزارش خبرگزاری فارس، سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا در گزارشی به تمجید از مهدی طارمی پرداخت و عملکرد او در فصل 2021-2022 را حیرت انگیز دانست.

AFC نوشت: فصلی که گذشت، فصلی پر از هیجان بود، فصلی پر از پیشرفت، جام و عملکردهای فردی برای بازیکنان آسیا در فوتبال اروپا. بازیکنان آسیایی در فصل 2021-2022 توانستند عملکرد خوب در اروپا را ادامه دهند و نام خود را بر سر زبان‌ها بیاندازند.

سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا در ادامه به بررسی 6 بازیکن آسیایی شاغل در اروپا پرداخت و عملکرد آنان را فوق‌العاده دانست. در این گزارش از چندین لژیونر کشورمان تنها مهدی طارمی حضور دارد و اثری از آزمون، صیادمنش یا ستاره دیگر ایرانی نیست.

گزارش AFC در خصوص ستاره کشورمان را در زیر بخوانید:

مهدی طارمی در فصل 2019-2020 آقای گل لیگ پرتغال با گلزنی در ریوآوه شد و همان سال به پورتو رسید. در اولین فصلش در باشگاه پورتو توانست 23 گل در تمامی مسابقات به ثمر رساند که معروف‌ترین آن ، گل قیچی برگردان زیبا در لیگ قهرمانان اروپا مقابل چلسی بود.

طارمی  که تا سن 22 سالگی در دسته دوم فوتبال ایران بازی می‌کرد توانست ثابت کند که شک‌ها و تردید نسبت به او اشتباه بوده. او در فصل 2021-2022 نیز عملکرد خوب خود در پورتو را تکرار کرد تا به همه ثابت کند.

طارمی در حضور داروین نونز، بازیکن بنفیکا که به لیورپول پیوست، نتوانست آقای گل لیگ پرتغال شناخته شود ولی ستاره ایرانی در یک فصل اروپا توانست 20 گل و 13 پاس گل بدهد و علی‌رغم عملکرد ناامید کننده پورتو در لیگ قهرمانان اروپا، یک آمار خوب به ثبت رساند.

طارمی یک رکورد دیگر در انتها به ثبت رساند و جام قهرمانی پرتغال را بالای سر گرفت. او برای اولین بار پس از قهرمانی با پرسپولیس در فصل 2016-2017 به مقام قهرمانی رسید.

کنفدراسیون فوتبال آسیا در ادامه به بررسی 5 بازیکن دیگر آسیایی پرداخت که نام آن را در زیر مشاهده کنید:

سون هئونگ مین – کره جنوبی – تاتنهام

دایچی کامادا – ژاپن – اینتراخت فرانکفورت

آیدین هروستیچ – استرالیا – اینتراخت فرانکفورت

کیوگو فوروهاشی – ژاپن – سلتیک

الدور شومودوروف – ازبکستان – آ.اس رم

انتهای پیام/