نیروی زمینی ارتش پیشنهاد تاسیس پنج یگان جدید پهپادی ارائه کرده است

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران صبح امروز چهارشنبه ٢٢ تیر در دوازدهمین جشنواره مالک اشتر نزاجا اظهار داشت: ولی امر مسلمین در اواخر سال گذشته بود که موضوع جهاد تبیین را به عنوان فریضه‌ای فوری، قطعی و همگانی با ویژگی‌های خاص خود تبیین کردند. ما در نیروی زمینی ارتش سه اصل ولایت محوری، عدالت محوری و شایسته‌سالاری را به عنوان اصول فرماندهی تعیین کردیم.

وی افزود: ولایت‌محوری به این معناست که هر چه مقام معظم رهبری اراده فرموده و اراده خواهند فرمود بایستی در نیروی زمینی ارتش تحقق پیدا کند. لذا، در جهاد تبیین نیز شاید پیشقدم‌ترین سازمان در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نیروی زمینی ارتش باشد که هیات جهاد تبیین را تشکیل داده و ٩ همایش استانی را برگزار کرده است تا اوامر حضرت آقا آن طور که مدنظر ایشان است، اتفاق بیفتد.  

امیر سرتیپ حیدری با بیان اینکه امروز ولی فقیه نمود عینی و مجسم صراط مستقیم الهی است، تصریح کرد: در نیروی زمینی ارتش اعتقاد داریم که ولایت‌فقیه صراط مستقیم ماست. اگر امروز نیروی زمینی ارتش موفقیت هایی داشته که به جشنواره سطح یک اشراف راهبردی فرماندهی کل قوا همراه بوده و توانسته به سطح یک راه پیدا کند، تنها رمز موفقیت ما این بوده که صرفا به اجرای آنچه که به عنوان منویات و تدابیر فرماندهی کل قوا به نیروی زمینی ابلاغ شده، معطوف شده‌ایم.

وی افزود: در نیروی زمینی ارتش از این شاخه و به آن شاخه پریدن پرهیز کرده‌ایم و تمرکز خود را صرفاً بر اجرای تدابیر فرمانده کل قوا معطوف کردیم.

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: ۳۰ طرح لبیک را امروز به‌عنوان فروع فرماندهی ایجاد کردیم و معتقدیم همین فروعات هستند که اگر درست اجرا شوند اصول را به نتیجه می‌رساند. در وهله نخست تغییر در ساختار نزاجا را در راستای چابک‌سازی نیرو‌ها در دستور کار خود قرار دادیم و تلاش کردیم تا نیروی زمینی از حالت گستردگی و پراکندگی خارج شده و به یگان‌های متحرک هجومی و واکنش سریع تبدیل شود.

وی با بیان اینکه کارآمد کردن یگان‌ها مطابق با نیاز عملیاتی از دیگر اهداف تغییر ساختاری در نزاجا است، خاطرنشان کرد: امروز ساختار عوض شده و در تلاش هستیم تا سلاح و تجهیزاتمان نیز مطابق با تغییر ساختاری ارتقا یابد و بر همین اساس نیز به سمت سلاح‌های دور زن و دقیق زن در حال حرکت هستیم.

فرمانده نیروی زمینی ارتش بیان داشت: امروز یکی از ارکان اصلی پیشرفت تسلیحاتی در نزاجا ورود به عرصه پهپادی است که باید گفت از چندی پیش پیشرفته‌ترین پهپاد‌ها در خدمت نزاجا هستند که آثار آن در قرارگاه پهپادی ۳۱۳ ارتش دیده شد و پهپاد کروز و پهپاد حیدر نزاجا به رخ جهانیان کشیده شد و جهان با دیدن قدرت پهپادی ارتش انگشت به دهان ماند.

وی افزود: ما پیشنهاد ایجاد ۵ گروه پهپادی را به سلسله مراتب فرماندهی ارائه داده‌ایم و برای این کار نیز درخواست نیروی جدید نکرده و با همان ظرفیت‌های پیشین به دنبال ایجاد این یگان‌ها در سطح نزاجا هستیم.

امیر سرتیپ حیدری با اشاره به جهاد نوسازی در نیروی زمینی ارتش تاکید کرد: پس از اصلاحات در حوزه ساختاری و تسلیحاتی به سمت ساخت و نوسازی اماکن سازمانی و پادگانی آمده‌ایم. ۱۷ پادگان باید بسازیم ۲۳ هزار منزل سازمانی را نیز باید تکمیل و تحویل نیرو‌ها دهیم و امروز ۱۴ هزار خانه سازمانی زیر بار رفته اند و مابقی نیز نوبت به نوبت پیش می‌روند.

وی ادامه داد: امروز در ۵۲ نقطه کشور در حال ساخت و ساز هستیم و ۴ هزار واحد سازمانی را ساخته و ۱۱ هزار واحد دیگر را تا پایان سال می‌سازیم؛ امسال با یک برنامه ریزی درست سراغ احداث خانه شخصی رفتیم و برعکس گذشته که یک سهم ملک به افراد می‌دادیم امروز برنامه ریزی کرده ایم تا در گستره ایران بزرگ، خانه شخصی را بسازیم و بعد در اختیار نیرو قرار دهیم و این در جهت ارج نهادن به منزلت و شأن نیرو است تا دیگر هم و غم خانه دار شدن را نداشته باشند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش تصریح کرد: امروز نیروی زمینی برای دفع هر خطر و تهدید در هر سطح و مقیاسی آمادگی دارد و این توانمندی را در رزمایش فاتحان اخیر نشان دادیم. امروز بالگرد‌های ما از قدرت ناوبری و مقابله به مثل در شب برخوردارند و برد آتش ما تا شعاع 20 کیلومتری افزایش یافته است.

امیر سرتیپ حیدری در پایان گفت: امروز قدرت زرهی ما انباشته شده و تانک‌های ما اورهال شده و آماده نبرد هستند و توپخانه ما نیز آماده است. قدرت توپخانه ما امروز بالاترین قدرت را در سطح خاورمیانه دارد و البته باید برای هوشمند کردن حوزه توپخانه تلاش کنیم.

انتهای پیام/